Kültür Parka festival boyunca araç girişi yasaklandı

Kültür sanat festivali boyunca, Hikmet Şahin Kültür Park’ına araç girişi yasakladı.

#İnegöl | Haber Merkezi
13 Tem, 2019 / Cmt 17:50 |
/ 8924 Kez Okundu
| |
Havaların ısınması ile beraber İnegöllülerin Kültürpark’a akın etmesi ile beraber bazı problemler ortaya çıkmaya başladı.

Özellikle kültür park içerisinin araç trafiğine açık olması nedeniyle aileleri ile piknik yapmaya gelen vatandaşlar motosikletlerden ve araçlardan rahatsız olduklarını belirttiler. Gönül rahatlığı ile çocuklarını bırakamadıklarını belirten vatandaşlar araçlar yüzünden tedirginlik yaşadıklarını belirttiler.

FESTİVAL BOYUNCA YASAK

İnegöl Belediyesi yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;
Festival boyunca Hikmet Şahin Kültür Park içine araba girişi olmayacaktır.Belirlenen yerlere arabalar park edilecektir. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.
 
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Murat tercan / 14 Tem, 2019 / Paz 16:35
Bu uygulamanın festivalden sonrada devam etmesi dilegiyle.......
Murat tercan / 14 Tem, 2019 / Paz 17:09
Parklar neden vardır?Aileler ve çocukların güven içinde gezebilmeleri için vardır.kültür park icerisinde ise bugüne kadar araç yogunlugundan,motorsiklet yogunlugundan ve kontrolsuz hızlı araç kullanandan dolayı buna imkan yoktur.Yürüyüş bile yapmaya imkan yoktur.araçların kültür parka girisi engellenmeli,ayrıca kültür park çevresindeki çöplerinde pazar günü alınması çok iyi olur,sıcakların artmasıyla birlikte hem koku hemde görüntü kirliligi oluşmakta,Bu uygulamanın sürekli devam etmesi dilegiyle.Bu konuyla ilgilenen herkese teşekkürler.
Kadir eroglu / 15 Tem, 2019 / Pzt 14:07
Sadece festival süresince değil yaz sezonu boyunca araçlara kapalı olmali