Kurşunlu’da Bin Kişilik Aşure Dağıtıldı

İnegöl Belediyesi tarafından Kurşunlu Mahallesi’nde kurtulan Çarşamba pazarında vatandaşlara bin kişilik aşure ikramı yapıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Eki 2017 / Çar 16:40 |
/ 1.559 Kez Okundu
| |

Muharrem ayı nedeniyle aşure ikramlarını sürdüren İnegöl Belediyesi, Kurşunlu Mahallesinde kurulan Çarşamba pazarında vatandaşlara birlik ve beraberliğin artması, kardeşliğin pekişmesi, muhabbet ve dostluğun çoğalması, bolluk ve bereketin her haneye girmesi adına aşure ikram etti.

Paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ikramına daha önce Sarraflar Çarşısı önündeki iki kapılı meydan, Kız İmam Hatip Lisesi, Akhisar Göçmenler Camii, Alanyurt kapalı pazar yeri, Mer-pa pazaryeri ve Mesudiye Mahallesi Merkez Camiinde olduğu gibi Kurşunlu Mahallesi sakinleri ve Pazar esnafı da yoğun ilgi gösterdi. Huzurevi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 1000 kişilik aşure burada vatandaşlara ikram edildi.

13.30’da gerçekleştirilen aşure ikramına Belediye Başkan Yardımcıları Eşref Yiğit ile Gülhan Şahin katıldı. Vatandaşlar İnegöl Belediyesi’ne aşure ikramından dolayı teşekkür ederken, Eşref Yiğit’te vatandaşlara farklı lezzetlerin bir araya gelerek oluşturduğu aşurenin bereketiyle tüm şehrin bereketlenmesi temennisinde bulundu.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.