Lise 9 sınıfa yerleşemeyen öğrenciler için son şans

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican LGS sonuçları sonrası hiçbir liseye yerleşemeyen öğrenciler için İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu’nun kurulduğunu belirtti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
19 Ağu 2019 / Pzt 13:22 |
/ 2.058 Kez Okundu
| |
İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican hiçbir liseye yerleşemeyen öğrenciler için kaymakamlık binasında bulunan milli eğitim müdürlüğü katında İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu kurulduğu belirtti.
 
İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican yaptığı açıklamada “LGS yerleştirmelerinin son aşaması olan “hiç bir Liseye yerleşemeyen öğrenciler için Lise 9. Sınıf düzeyinde boş kalan kontenjanlara tercih alınıp yerleştirme yapılacaktır. Bu iş ve işlemler için İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde “İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu” kurulmuştur.  Bu komisyonumuz 19-23 Ağustos tarihleri arasında başvuruları kabul edecektir. Öğrencilerimiz mutlaka velileri ile birlikte İnegöl Hükümet Konağındaki 3. Katta bulunan Ortaöğretim Bölümüne dilekçe ile müracaat etsinler. Bu sürelerin kaçırılması durumunda öğrencilerimiz için tek tercih Açık Lise olacaktır. Lütfen bu konuda işimizi son güne bırakmayalım.” Dedi.
 
YURT BAŞVURUSU DA YAPILACAK
 
Bilican açıklamaların şu şekilde devam etti ;” Ayrıca Devlet Yurtlarında kalmak isteyen öğrencilerimiz 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında öğrenim gördükleri (yerleştikleri) Lisenin Okul Müdürlüğüne müracaat edecekler. Okul Müdürlükleri başvuru belgelerini ve gelir durumları belirten evrakları teslim alacaklar. Ön inceleme sonrasında uygun olan başvurular Müdürlüğümüze gönderilecek. Bu belge ve evraklar “İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu”nca değerlendirilip başvurusu uygun görülenler devlet yurtlarına yerleştirilecektir. Başvurusu uygun görülen öğrenciler ücretsiz barınma hakkına sahip olacaklardır.”
 
Takvim şu şekilde işleyecek;
 
19-23 Ağustos 2019
 Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması
 
26-29 Ağustos 2019
Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması
 
06 Eylül 2019
İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması, Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e-Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi
 
09 Eylül 2019
2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.