Mehmet Atmaca; İnegöl'ün her derdi ile ilgileneceğim

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Mehmet Atmaca; İnegöl'ün her derdi ile ilgileneceğim
#İnegöl | Haber Merkezi
25 May 2023 / Per 16:24
/ 1.545 Kez Okundu
| |

CHP Bursa 1. bölgeden Saadet Partisi kontenjanından listeye girip millet vekili seçilen İnegöllü isim Mehmet Atmaca, İnegöl'de sahaya indi. Bugün basın mensupları ile bir araya gelen Atmaca İnegöl'ün dinamikleri ile bir araya geleceğim ve tüm sorunlarla ilgileneceğim dedi.

Özel bir işletmede basın mensuplarıyla yemekli toplantıda buluşan Atmaca gündemle alakalı açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını cevapladı. Atmaca’ya; Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, CHP İlçe Başkanı Bengül Kavlan ve İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Karaman Eşlik etti.

SAHA ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Açılış konuşması yapan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Bilindiği gibi Türkiye, önümüzdeki Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerine kilitlenmiş durumda. Öncelikle bu seçimlerin neticesinin ülkemize hayır getirmesini Allah’tan niyaz ederim. Bu vesileyle bugün saha çalışmaları kapsamında Bursa Milletvekilimiz Mehmet Atmaca’yı İnegöl’ümüzde ağırlıyoruz. Saha çalışmaları gerçekleştireceğiz. İlk programımızı da siz değerli basın mensuplarımızla birlikte yaptık. Programımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

KARARLAR DAHA GENİŞ KİTLELER TARAFINDAN ALINMALI
Saadet Partis Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca ise, “İlk turda iyi bir çalışma yaptık. 6’lı masa müşterek iyi organizasyonlar yaptı. Seçim sonuçları ile sahanın yansıması birebir örtüşüyor demek çok doğru değil. Nihayetinde seçim ikinci tura gitti. Cumhur İttifakı tarafından Millet İttifakı’na yapılan iftiralar nedeniyle seçim ilk turda bitmedi. Bu iftiraların birçoğu kendi etraflarından da itiraf edildi. Cumhurbaşkanımız montaj bir videoyla ilgili  milletin algısını yönetmek adına söylemiş olduğu sözler bizi derinden üzdü. Bu da verdiğimiz mücadelenin haklıılığını ortaya koyar. Siyasi ikbal uğruna her türlü ilkeyi ayaklar altına alabilecek bir anlayışın toplumda adaleti sağlaması çok mümkün değil.  Parlamenter sistemi tam olarak seçmene anlatamadığımızı, seçmenin kavramadığını gördük. 15 günlük süreç bizi bunu daha iyi anlatmaya Millet İttifakı’nda ortaklaşa oluşturulmuş bir hükümet programı var. Yine ortak yönetim anlayışı var. Ülkemiz büyük bir ülke ve güçlü bir devlet. Böylesine büyük bir ülke bir insanın kabiliyetine ve insafiyetine bırakılması doğru değil. Bugün gelinen noktada problemleri  herkes biliyor. Cumhur ittifakı seçmeni de biliyor. Bir kişinin aldığı kararların bedelini tüm toplum ödüyor. Bunlar devleti şirket yönetiyor gibi yönetiyor. Devlet yönetimi asaleten olmaz vekaleten olur. Onun için alınan kararların daha geniş kitleler tarafından alınması gerekir. Amaç hızlı karar almak değil doğru karar almak olmalıdır” ifadelerini kullandı.

İNEGÖL’ÜN HER PROBLEMİ İLE İLGİLENECEĞİM
“İnegöl’ümüz için, İnegöl’ün her problemi ile ilgilenmeye söz veriyorum. İnegöl’ün dinamikleri ile bir araya gelerek, istişareler sonucunda TBMM’ye aktaracağım çözümü için uğraşacağım.”

BURSA MECLİSİ KURMAK İSTİYORUM
“Bursa’da 20 milletvekili var hiç ayrım yapmadan Bursa’nın özelinde Bursa meclisini kurmamız lazım bunun teklifini sunacağım. Amacımız yerel yönetimlere baskı yapmak değil ama daha hızlı çözüm üretmek. İnegöl’de de 3 vekilimiz var bununla alakalı girişimde bulunacağız. “

İLK FIRSATTA ERBAKAN HOCAYI SATANLAR, ERBAKANCI OLDU
“Vay efendim siz Erbakan’a ihanet ettiniz , kemiklerini sızlattınız diyorlar. Erbakan hocayı ilk fırsatta terk edenlerin eleştirmeye hakkı yok. Erbakan hoca yaşarken yanında olmayanlar kemikleri üzerinden prim yapmasın. O günde milli görüşü anlamadıkları için ayrılmışlardı. Bu hareket içinde 3-5 ay bulunanlar ben milli görüşçüyüm diyemez. Bedel ödemek lazım bu davayı bilmek lazım. Biz hiçbir ideallerimizden vazgeçmedik. Biz kimseyi ötekileştirmeyiz biz herkesi kurtarma amacındayız. Biz herkesle bir araya geliyoruz ama ittifakta yapacağımız adımlar hiçbir zaman millet ve devlet aleyhine olmaz.”
 


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.