Mevlevi Şeyhi fetvayı verdi! 'Geçinemiyorum diyenin maaşını daha da düşürmek lazım'

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
26 Mar 2023 / Paz 17:39
/ 7.965 Kez Okundu
| |

Türkiye'nin içinden geçtiği ekonomik zorluklar nedeniyle emekliler ve çalışanlara maaş artışlarının konuşulduğu günlerde Mevlevi Tarikatı Şeyhi Mustafa Özbağ'ın sosyal medyaya düşen videosu olay oldu. Özbağ, 'Geçinemiyorum diyenin maaşını 5 liradan 3 liraya düşüreceksin' dedi.

Mevlevi Tarikatı Şeyhi Mustafa Özbağ'ın  bir sohbetinde Hz. Muhammed döneminde yaşanan bir olayı örnek göstererek kullandığı ifadeleri yeniden gündeme geldi.  'Tasavvuf Vakfı Kurumsal' isimli YouTube kanalında 29 Aralık 2019'da yayınlanan videodaki sohbetinde  Özbağ, sohbetinde şunları söyledi:

- Devletin parası. Bir devlet var çünkü bir hazine var. Hani geldi birisi ‘Ya Resulullah ben geçinemiyorum’ dedi. ‘Ne kadar maaş alıyorsun’ dedi. Dedi ki; ‘5 dirhem alıyorum.’

‘Söyle’ dedi ‘Hazineye senin maaşını 3 dirheme indirsinler.’ O gitti Hazinedar’a dedi; ‘Hz. Peygamberin emri var. Bana 3 dirhem ödeyeceksiniz.’

Bir müddet sonra onunla karşılaştı. Sordu ona ‘geçinebiliyor musun?’ ‘Allah razı olsun Ya Resulullah 3 dirhem olduğundan beri çok rahat geçiniyorum’ dedi.

Biz de şimdi geçinemiyorum diyene 5 lira daha veriyoruz. Bereket yok. Sünnet ‘geçinemiyorum’ deyince ‘5’ten 3’e indir’ diyor.

Çocuğa harçlık veriyorsun örneğin. Ne kadar? Aylık 200 lira. Yetmiyor… 150 liraya düşüreceksin. Bu cimrilik değil bu sünnet. Yetirecek, bereketlenecek. Bereketini istesin Allah’tan.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.