Mısırlı Passent İnegöl'deki akrabalarını arıyor

Mısır’ın Kahire kentinde yaşayan Passent El-Kashef İnegölde yaşayan akrabalarını arıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Tem, 2022 / Paz 14:03 |
/ 8.540 Kez Okundu
| |
Daha 7 yaşındayken İnegölden gelen misafirleriyle tanışan Passent El-Kashef, 1989 yılında büyük annesinin ölümünden sonra bir daha kendilerinden haber alamadıkları İnegöldeki akrabalarını aramaya başladı.

Çocukluk yıllarında gördüğü bir daha görmediği akrabalarının izini bulmaya çalışan Mısır kahire li Passent ilk önce İnegöl kent Gönüllüleri derneğinin sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak akrabalarına ulaşmak için yardım isteğinde bulundu.

Kahiredeki evlerine o yıllarda gelen Cemalettin Cengiz ve eşi Acye Cengiz’in o yıllardan kalma pasaport kopyaları ve bir kaç resim haricinde elinde bir şey olmadığı bilgisini paylaşan Passent El-Kashef, elindeki evraklarda aradığı akrabaları cengiz ailesinin Tahtaköprü yada Güneykestane de yaşadığı bilgileri var. 1952 yılında Kahireye gelen Cemalettin Cengiz ve eşi Acye Cengiz’in 3 çocuğu olduğu ve isimlerinin de sevinç Erdinç ve Mukadder olduğunu belirtti. Aradığı akrabası Cemalettin Cengiz’in babasının 1925 doğumlu İsmail Cengiz olduğunu da belirten Kahireli Passent , büyükannemin ölmeden önceki arzusu akrabalarımı bulmaktı bu nedenlede İnegölde yaşayan akrabalarımı bir an önce bulmak istiyorum dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.