Mobiliyum AVM'ye 9 milyon dolarlık URGE desteği

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Mobiliyum AVM'ye 9 milyon dolarlık URGE desteği
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Mar 2022 / Çar 14:18
/ 4.311 Kez Okundu
| |

UR-GE kapsamında yurtdışı İhracat Pazarlama ve Tanıtımına yüzde 75 oranında hibe ile 2015 yılından beri yoluna devam eden Mobiliyum AVM Bakanlıktan 5. Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme programı kapsamında 23 Mobiliyum üyesi firma ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Mobiliyum yönetim kurulu salonunda düzenlenen açılış toplantısında konuşan Mobiliyum Koordinatörü Aysun Sanatçı, “2015 Yılından beri yürüttüğümüz projede 2018 yılında Bakanlık Tarafından ‘En İYİ UYGULAMA ÖRNEK PROJESİ’ olarak ÖDÜL aldığımız projede şuan itibari ile ‘5. Ur-GE Mobiliyum GÜÇ BİRLİĞİ’ ismini vermiş olduğumuz projemize onay gelmiştir. 

Yıllar içerisinde 2 Ur-Ge projemizi Bakanlık nezdinden başarı ile tamamlayıp kapatmış bulunmaktayız. Aktif olarak toplamda 3 Ur-Ge’yi aynı anda yürütme başarısı ile toplamda 100 firmamızın ihracat payını artırmak için çalışmaktayız. Aktif devam eden bu projelerde yaklaşık olarak 8.700.000 USD’lik hibe desteği kullanımımıza açılmıştır. Bu bütçeyi Ülke hedefleri doğrultusunda Fas, Özbekistan, Kazakistan’dan Alıcılar getirerek başta Mobiliyum AVM’nin bilinirliğini artırmak ve de AVM üyelerinin ihracatının artırılmasını sağladık.

Türkiye´nin İhracat anlamında Devlet Desteği konusunda en yüksek maddi desteğini alan kurumuz. 5. Ur-Ge’mizin İhtiyaç Analizi bittikten sonra ihtiyacımız daha da netlik kazanmış olacak bununla birlikte Kümenin kurumsallaşmasıyla ilgili destekler verilmekte olup, 3 yıllık proje içerisinde bizlerde Hedeflerimiz doğrultusunda 2022 ve 2023’ün tamamını ihracata ayırma planı içerisinde ilerliyoruz. Hedef ülkelerimiz belli, yakın zaman içerisinde onları da açıklayacağız” dedi.

Konuşmanın ardından Uzman Nilay DURUKAN tarafından, UR-GE çalışmaları hakkında 23 firma yetkilisi firma Analizleri hakkında bilgilendirildiler.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.