Mobiliyum İnegölspor’u ağırladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Mobiliyum İnegölspor’u ağırladı
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Eki 2020 / Sal 15:10
/ 1.582 Kez Okundu
| |

Mobiliyum AVM yönetimi hafta Çorum Futbol Kulübü maçı öncesi İnegölspor’u ağırladı.

Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Timur Han ile yönetim kurulu üyeleri İnegölspor'u kahvaltıda ağırladı.

 
Kahvaltı sonrası açıklama yapan Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Timur Han, şunları söyledi:
“Bugün birlik, beraberlik ve moral anlamında bir kahvaltı düzenleyelim dedik. Sağ olsun Kani kardeşimiz, yönetim kurulu, hocamız ve futbolcu kardeşlerimiz bizleri kırmayıp davetimize icabet ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz Kani kardeşimize seçimden 1 gün sonra yanında olacağımızı hem şahsi hem de kurum adına destek vereceğimizi söylemiştik. Dünde, bugünde, yarında yanında olup tüm gücümüzle desteklerimizi ileteceğiz. Sonuçlar iyi olmayabilir. 4 haftayı geride bıraktık 2 puanımız var. Ben inanıyorum ki, yarınki Çorum maçıyla beraber inşallah yeni bir başlangıç yaparız. Bu yönetimden hem maddi hem de manevi anlamda beklentiler büyük. Teknik heyetimiz, futbolcu kardeşlerimiz üzerlerine düşen gerekli çabayı gösterirler diye düşünüyorum. Gerek İnegöl ismi gerekse İnegölspor ismi büyük ve marka bir isimdir. Bunu anlamak için bu şehirde yaşamak lazım. Bu şehir ile ticaret yapmak veya İnegölspor’un içinde bulunmak lazım. İnegöl gerek sanayi şehri olmasıyla gerekse bundan önceki dönemlerde Türk futboluna kazandırmış olduğu birçok futbolcusuyla marka şehir olmayı başarmıştır. Dünya’nın yaklaşık 170 ülkesine ihracat yapan ve de dış ticaret fazlası veren, işsizlik oranının eksi olduğu ve 62 ili geride bırakan bir ilçeye sahibiz. Dolayısıyla bu şehirde, bu takımda sadece futbol oynayıp para kazanmıyorsunuz. Bu şehrin havasını teneffüs edip bu şehrin marka değerine değer katma gibi vizyon ve misyona sahipsiniz. Bunu böyle düşünmenizi rica ediyorum. Birlik beraberlik anlamında elimizden ne geliyorsa, bu desteği veriyoruz. Gerek belediye başkanımız, gerek ticaret odası başkanımız, organize sanayi bölgemiz, STK’larımız keza Mobiliyum AVM, şahsım, tüm şehir bu yönetimin arkasında. İyi niyetle yola çıkılmış bir yol var. Kani kardeşimiz ve ekibi yaklaşık 4-5 aydır İnegölspor ile yatıp kalkan arkadaşlar. Siz değerli futbolcular sadece sahayı düşünün. Maddiyat ve diğer kurumla olan işlerin hepsi çözülür. Kani kardeşimiz Kasım’ın başına kadar bütün eskiye dönük borçlar bitiyor dedi. Bu güzel bir haber. Bu yönetim güçlü bir yönetim. Sadece maddiyatı çözmekte yetmiyor. Şehrin beklentisi büyük. Çünkü bu yönetime görev tebliğ edilmedi. Kani ve arkadaşları bu göreve talip oldular. Göreve talip olunca da beklenti büyük oluyor. Yani gelecek yönetim hem maddiyatımızı çözer hem sportif başarıyı yakalar düşüncesi hakim. Bu nedenden dolayı şehrin beklentisi büyük diye düşünüyorum. Yarın Çorum maçı hepimiz için bir başlangıç olsun. Hepinize başarılar diliyorum.”

İnegölspor Başkanı Kani Ademoğlu ise “Bu kahvaltıyı organize eden Mobiliyum yönetimine teşekkür ediyoruz. 4 haftayı geride bıraktık. İlk 3 haftaya baktığımız zaman futbolun bazen şansızlıklarını yaşadık. Şuan 2 puandayız. 9 puanda da olabilirdik. Manisa maçını ayrı koyuyoruz. İnşallah biz Çorum maçında beyaz formamızla beraber beyaz bir sayfa açmaya niyetlendik. Burada bizim topçu kardeşlerimize de teknik heyetimize de sonsuz güvenimiz var. Yani ortada iyi çalışmaları var. Mücadele var, pozisyonlarımız zenginleşiyor. Sadece sonuca gidemiyorduk. İnşallah bu şansızlığı Çorum maçıyla beraber aşacağız. Buradaki bütün topçu kardeşlerimizi alırken, özellikle kişilik, karakter, ahlaki yapılarına çok önen gösterdik. Burada oldukları için söylemiyorum hepsiyle övünüyorum ve gurur duyuyorum. Bu gururu inşallah sportif başarı olarak ta sahaya yansıttığımız zaman şehir olarak duyacağız. Ben bu şekilde zaten güven duyuyorum. Onlarla çalıştığım için onurlanıyorum. İnşallah Çorum maçıyla beraber bir başarıyı yakalayacağız. Kahvaltı için tekrar Mobiliyum yönetimine teşekkür ediyorum.”dedi.


Teknik Direktör Osman Özdemir ise “Bize vermiş olduğunuz desteğin farkındayız. Bundan hiç kuşkumuz yok. Şansız bir 4 hafta geçirdik diye düşünüyorum. Hazırlık dönemi dahil son Manisa maçına kadar olan bölümde futbolcu kardeşlerimizin çalışmalarından, maçlarda koymuş oldukları performanstan dolayı burada ne konuşuyorsak onlara da aynı şeyleri konuşuyoruz. Gerçekten müthiş bir özveri içerisindeler. Müthiş bir gayret ve çaba sarf ediyorlar. Sadece sıkıntımız başkanımızın da dediği gibi netice konusunda bir problem yaşıyoruz. Ama onlarında unutmaması gereken tek bir konu var. Futbolda tek bir doğru var netice. Bunu da ben en kısa sürede olumlu ve pozitif yöne çevireceklerinin bilincindeyim. Çünkü bu ışığı, elektriği, enerjiyi onlar bize veriyorlar. Hiç şüphemiz yok. Sadece bu 4 haftalık süreçte biraz pozisyon anlamında, pozisyonları değerlendirme anlamında sıkıntı yaşadık. İnşallah bunları da çözersek, birçok konuyu halletmiş olacağız.”şeklinde konuştu. 


Takım Kaptanı Metin Yüksel ise “Öncelikle bu değerli organizasyon için başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Hocamızın da dediği gibi sezon başından beri gerçekten iyi çalışıyoruz. İyi mücadele veriyoruz, emek veriyoruz. İlk 3 maç gerçekten şansızlık. Son maçı da buna katabilirim ama takım arkadaşlarım ve kendim bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Önümüzde gerçekten Çarşamba günü bir fırsat var. Bizde bunun farkındayız. Yarınki maça iyi hazırlandık, iyi motive olduk. Yarın gerekeni yapacağımızı düşünüyorum. İnşallah rabbim bizi mahcup etmez.”ifadelerini kullandı.


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.