Mobiliyum yönetiminden flaş açıklamalar

Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan olağanüstü kongre ile Mobiliyum AVM’nin yönetim kurulu başkanlığına seçilen Timur Han ve yöneticiler bugün düzenlenen basın açıklaması ile Mobiliyum hakkında tüm merak edilenleri anlattı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Eyl 2016 / Sal 16:06 |
/ 6.344 Kez Okundu
| |

İŞ YERLERİMİZİN TAMAMINI SATTIK

Kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mobiliyum Yönetim Kurulu Başkanı Timur Han, “Biz 2 Temmuz 2016 günü olağanüstü genel kurulla tek listeyle arkadaşlarımızla beraber göreve talip olduk. Mobiliyum AVM’mizin 116 üyesinin tamamının oy birliğiyle göreve geldik. Biz seçilmiş ikinci yönetimiz. Göreve geldiğimiz günden sonra bu yapılmış eseri daha güzel yerlere taşıma adına bütün arkadaşlarımızla beraber el birliği ve işbirliği yaptık yönetim kurulu dışında komisyon kurulları oluşturduk. Bizim üst katta 42 dükkânımız bulunuyor. Bunların bir kısmı geçtiğimiz aylarda ihale usulüyle satılışa çıkartıldı. Kısmen de olsa başarılı olduk ama tamamını satamadık. Göreve geldiğimiz günden itibaren yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda işyerlerimizin tamamını sattık. İşyerleri ile alakalı da talep gelmeye devam ediyor. Alt ve üst katta tüm dükkânlarımız dolu, bir tane dahi boş dükkânımız yok.”

B ETABI 10 AYDA BİTECEK

“B etabımız var. İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. 10 ayda bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Çatımız tamamen kapandı, kaba işlerimiz %90 tamamlandı. Dış cephe ve ince işçiliklerimiz kaldı. 1 milyon dolar bütçeyle B etabına tüp geçit veya farklı tarzda geçit yapmayı planlıyoruz. Son günlerde mobilya sektörü ülkemizde ve İnegöl’de yaşanan çeşitli faktörlerden dolayı yara almasa da ciddi şekilde piyasada eksi olumsuzluklar yaşandı. Bunları nasıl kırabilir adına reklam çalışmalarımıza ciddi şekilde hız verdik. Şuanda ulusal ve yerel kanallarda ciddi reklam çalışmalarına başladık. Şuanda reklama 1,5 milyon TL bütçe ayırdık.”

TOPLAM 173 MİLYON LİRA HARCADIK

“Mobiliyum AVM, 82 bin 248 metre kare toplam alan arsa üzerine kurulu. A etabı 46 bin 354 bin metre kare, B etabı ise 35 bin 894 metre kare alan üzerine yapılıyor. A etabının toplam kapalı alanı 117 bin metre kare, B etabının da 70 bin 420 metre kare. Toplamda 190 bin metre kare kapalı alana ulaşacağız. Türkiye ve Avrupa’ya baktığınızda sektöründe Avrupa’nın ve Türkiye’nin kapalı en büyük mobilya AVM’si olarak göz önüne geliyor. A etabına bugüne kadar harcadığımız para 110 milyon TL. B etabında şuana kadar 63 milyon TL harcadık. Yaklaşık 21 milyon TL ilave bütçe çıkardık. Toplamda 86 milyon TL gibi rakamla bu etabı A etabı durumuna getirmeyi düşünüyoruz.”

TOPLAM BORCUMUZ 36 MİLYON LİRA

“Mobiliyum AVM ile ilgili borçlar konuşuluyor. Biz göreve geldiğimizde ciddi borçlarımız vardı. İlk işimiz borçları kapatabilme adına çalışmalar yaptık. Şuanda Mobiliyum AVM olarak hiçbir devlet kuruluşuna borcumuz yok. Sadece SGK kurumuna yapılandırmadan dolayı 960 bin TL borcumuz var. Hiçbir kurum ve kuruluşa bugün itibariyle ödenecek borcumuz yok. Mobiliyum AVM olarak daha güzel günler bizi bekliyor. Dışarıda konuşulan borçlar var. Evet, bunlar konuşuluyordu ama şuan itibariyle banka borcumuz dâhil borçlarımızı temizledik. Üst kattaki dükkân satışlarından elde ettiğimiz gelir ve dışarıdan harcamalarımızı kısarak devlet kurumu dâhil şâhısa bizim bir borcumuz yok. Sadece geçmiş yönetimle ilgili avukatta 3 tane dosyamız var. Bunları da inşallah temizleyip Mobiliyum AVM’yi güzel yerlere getirmeye çabalıyoruz. Toplam borcumuz 36 milyon TL idi. Ama bugün itibariyle Mobiliyum AVM, her hangi şahsa ve kuruma borcumuz yok.”

FETÖ’YE MOBİLİYUM’DAN BİR KURUŞ GİTMEDİ

“Bundan önceki yönetici arkadaşlarımız zoru başardı. Hayallerle umutlarla yola çıkıldı. 53 üye bir ara gelip hayal bile edilemeyecek şeyleri meydana getirdiler. Bu süreçlerde hatalar da olmuştur. Çünkü rakamlar ve proje büyük. Malum şuanda tutuklu olanlar da var. Ama biz kendi yaptığımız incelemelerde malum örgüte Mobiliyum AVM’den bir kuruş çıkmış değil. Ama bizim kooperatifimiz herkese açık. Biz bugün de yarın da her türlü denetime hazırız. Sadece söylemler var. Mobilyaya ve Mobiliyum AVM’ye hepimizin sahip çıkması lazım.”

Reklam Komisyonu Sorumlusu Metin Baydar ise Mobiliyum AVM’nin üreticiye ciddi değer kattığını söyledi.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.