Mobilya sektörü İMOB’da buluşuyor

Türkiye mobilya sektörünün tüm paydaşlarını aynı platformda bir araya getiren İMOB, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ile 16. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Ara 2019 / Cum 19:40 |
/ 1.198 Kez Okundu
| |
2 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturması beklenen organizasyon kapsamında konuşan MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, başta Amerika ve Çin olmak üzere Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun hedef ülkelerinden 50 bine yakın yabancı ziyaretçi beklediklerini aktardı.  Yurt içi ve yurt dışından toplam 150 bin kişiyi ağırlaması beklenen İMOB, 21-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.

İş hacmi ile Türk ekonomisinin lokomotif gücü durumunda bulunan mobilya sektörü, MOSFED ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda buluşuyor. Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan organizasyona başta Amerika ve Çin olmak üzere, Avrupa, yükselen Asya pazarı, Afrika ve Orta Doğu’nun hedef ülkelerinden 50 bine yakın yabancı ziyaretçi, toplamda ise 150 bin kişinin katılması bekleniyor.

HEDEF: 2 MİLYAR DOLARLIK İŞ HACMİ

Hedef Türk mobilyasının gücünü göstermek, 2 milyar dolarlık iş hacmi oluşturmak

Fuarın ev sahiplerinden MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, 2019 sonu itibariyle ihracatta 4 milyar dolar, iç pazarda ise 50 milyarlık bir satış ön gördüklerini söyledi. 2023 yılı sonunda dünya mobilya pazarından yüzde 2,5 pay almayı planladıklarını aktaran Güleç, Türk mobilya gücünü ve tasarım zenginliği gösteren böylesi uluslararası organizasyonların bu bakımdan son derece önemli olduğunu kaydetti. İMOB kapsamında gerçekleştirdikleri B2B görüşmeleri ile geçen yıl 1,5 milyar dolarlık iş bağlantısı kurulmasına vesile olduklarını dile getiren Güleç, bu yılki hedefi 2 milyar dolar olarak açıkladı.

İMOB 50 ÜLKEDEN KATILIMCI AĞIRLAYACAK

Güleç, modern mobilyalardan klasik mobilyalara, modüler mobilyalardan ofis mobilyalarına, oturma gruplarından bebek, çocuk, genç mobilyalarına, yataklardan aksesuarlara kadar geniş bir yelpazede ürün gruplarının sergileneceği İMOBFuarını,Türkiye mobilya sektörünün dışa açılan önemli vitrinlerinden biri olarak tanımladı. Geçen yıl 150bin metrekarelik alanda 35 farklı ülkeden katılımcıya ev sahipliği yapan İMOB’a;  bu yıl da 50 ülkeden katılım olacak. Ayrıca başta Amerika ve Çin olmak üzere, Avrupa, yükselen Asya Pazarı, Afrika ve Orta Doğu’dadünya mobilya pazarını elinde bulunduran ülkelerden gelen 50 bini yabancı olmak üzere toplamda 150 bin ziyaretçi bekleniyor.

Türkiyemobilya sektörünün en yenilikçi, tasarım,trendve akıllı ürünleri sergileneceği fuarını, uluslararası ve ulusal platformlarda yer alan zincir mağazaların yetkilileri, toptancılar, dağıtıcılar, ithalatçılar, ihracatçılar, mimarlar ve iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya mağazalarının sorumluları ziyaret edecek.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.