Mobilya sektöründe yeni dönem resmen başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Mobilya sektöründe yeni dönem resmen başladı
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Haz 2024 / Pzt 10:25
/ 10.404 Kez Okundu
| |

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) 12. Olağan Genel Kurulunda yeni başkan Davut Karaçak seçildi. Davut Kaçarak görevi Weltew Home Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı’dan devraldı. Karaçak, derneğin başarılarını artırmayı ve Türk mobilya sanayisini globalde güçlendirmeyi hedefliyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 12. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirerek gelecek dönem için stratejik yol haritasını belirledi ve yeni yönetim kurulunu seçti. Bu önemli toplantıda, Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, MOSDER'in yeni başkanı olarak göreve geldi. Karaçak, hedeflerinin Türkiye mobilya sanayisinde saygın bir konuma sahip olan derneğin başarılarını artırmak olduğunu vurguladı.

YENİ YÖNETİM KURULU VE HEDEFLER

MOSDER’in 11. Dönem faaliyetlerinin değerlendirildiği genel kurul toplantısında, 12. Dönem için yeni yönetim kurulu da belirlendi. Derneğin yeni Yönetim Kurulu, Ahmet Güleç, Gökmen Kaya, Mehmet Kunt Kaşıkcıoğlu, Levent Dandik, Mehmet Soyserin ve Mustafa Arslan’dan oluştu. Karaçak, görevi Weltew Home Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı’dan devraldı ve yeni yönetim ekibiyle birlikte derneğin hedeflerine odaklanacaklarını belirtti.

KARAÇAK'IN AÇIKLAMALARI VE YENİ DÖNEM STRATEJİLERİ

Yeni MOSDER Başkanı Davut Karaçak, derneğin Türkiye mobilya sanayisindeki saygın konumunu daha da sağlamlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Karaçak, “Yeni yönetim ekibimiz ile birlikte sektörümüzü daha da ileriye taşımak, yenilikçi projelere imza atmak ve Türk mobilya sanayisinin ulusal ve uluslararası arenada hak ettiği yeri almasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız” dedi. Ayrıca, Mustafa Balcı’ya önceki dönem hizmetleri için teşekkürlerini sundu.

TÜRK MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN GLOBAL HEDEFLERİ

Karaçak, Türk mobilya sektörünün global bir oyuncu olma yolunda ilerlediğini ve sektörün artık üretim kadar Ar-Ge, pazarlama, ambalaj, lojistik gibi pek çok operasyonu kendi içinde çözebilir hale geldiğini belirtti. Sektörün 8,5 milyar dolar ihracat yaptığını vurgulayan Karaçak, MOSDER’in sektöre öncü ve referans olan faaliyetlerini daha ileri taşıyarak devam ettireceklerini kaydetti.

ULUSLARARASI MOBİLYA FUARI VE SEKTÖREL BULUŞMALAR

MOSDER olarak yurtdışında yapılan sektör fuarlarına katılmaya ve Türk mobilyasını dünyaya tanıtmaya devam edeceklerini belirten Karaçak, Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nı (IIFF) daha da büyütmek için çalışacaklarını ifade etti. Karaçak, “Sektörü ilgilendiren tüm toplantılarda, karşılaştığı sorunları ve çözüm önerilerini tartışarak, sektörün ilerlemesi ve büyümesine katkı sağlamak için çaba harcayacağız. Her yıl düzenli olarak yaptığımız üye toplantılarımızı, alanında uzman akademisyenler, ekonomistler ve konuşmacılarla renklendirerek konaklamalı olarak yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İLERİYE YÖNELİK STRATEJİLER VE İŞ BİRLİKLERİ

Karaçak, istişareye büyük önem verdiklerini ve daha yakın iş birliği ve ortak girişimler üzerinde duracaklarını belirtti. Global mobilya pazarında Çin, ABD, İtalya, Almanya, Vietnam, Polonya gibi ülkelerin ayak izlerini takip ederek kendi başarı stratejilerini belirleyeceklerini ifade etti. MOSDER, sektörel buluşmalara olan hassasiyetini sürdürecek ve sektörün gelişimi için çalışmalarını artırarak devam ettirecek.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.