MODEF Afrika ve Asya’da yeni pazarlara yelken açtı

İnegöl MODEF Fuarcılık Şirketi, ilçedeki mobilya sektörüne yurt dışında yeni pazarlar açmak için yoğun bir çalışma yürütüyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Ara 2017 / Sal 16:17 |
/ 1.743 Kez Okundu
| |

MODEF Fuarcılık, pazar araştırması yaptığı ülkelere ilçedeki mobilyacıları heyetler halinde götürerek müşterilerle buluşturuyor. MODEF Fuarcılık Başkanı Yavuz Uğurdağ, Mart ve Ekim aylarında İnegöl’de düzenledikleri MODEF fuarlarından olumlu sonuçlar aldıklarını ve 2018 yılında düzenleyecekleri fuarların hazırlıklarına da şimdiden başladıklarını söyledi. 2017 yılında Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz ve Türkiye’nin yakın coğrafyasındaki çatışmalar sebebiyle pazarda daralma olduğuna vurgu yapan Yavuz Uğurdağ, “Biz de sektörümüzün önündeki bu tıkanıklıkları aşmak için yeni pazarlar bulmak amacıyla başka ülkelerde pazar arayışına girdik. Bu kapsamda Güney Afrika ve Güney Kore’de pazar araştırması yaptık” dedi.
2017 yılının ilk programının Köln Mobilya Fuarı’na yaptıkları iş gezisi olduğunu belirten Uğurdağ, “Bu gezimizde sektörümüzdeki yenilikleri yakından gördük. Heyetteki firmalarımız buna göre modellerini geliştirme ve yeni müşteriler ile tanışma fırsatı buldular. FAS’ta B2B (Business to business) görüşmeleri yaptık. İnegöl’den bu ülkeye mobilya ihracatı yapıldı" diye konuştu.
Yavuz Uğurdağ Haziran ayında da Güney Afrika’ya gittiklerini ve bu ülkede pazar araştırması yaptıklarını söyledi. Uğurdağ Ağustos ayında da bu ülkeye bir ticari heyet gezisi düzenleyerek B2B görüşmeleri yaptıklarını ifade ederek, “Güney Afrika yılda 700 milyon dolarlık mobilya ithalatı yapıyor. Türkiye bu pazarı ihmal ettiği için hiç satış yapamıyorduk. Ziyaretlerimiz ile İnegöl’deki mobilya sektörünü Güney Afrika’daki mobilya satan büyük firmalara tanıtma fırsatımız oldu. Görüştüğümüz firmaları Ekim ayında düzenlediğimiz MODEF Expo fuarımıza davet ettik. Davetimiz sonrasında bu ülkeden büyük firmalar fuarımıza geldiler. İnegöl’den firmalarımız büyük çaplı siparişler aldı” dedi.
Kasım ayında ise 40 firma ile Hindistan’a giderek buradaki mobilya fuarına katıldıklarını vurgulayan Uğurdağ, “Hindistan çok büyük bir pazar. Bugüne kadar ihmal edilen başka bir ülke olarak karşımıza çıktı. Mobilyalarını genellikle Çin’den alan Hindistan’da mobilyalarımız kalite ve fiyatı ile büyük ilgi gördü. Bu ülkede de B2B görüşmeleri yaptık ve sipariş alarak döndük. Böylece yeni bir pazar daha bulduk. Mart ve Ekim aylarında İnegöl’de düzenlediğimiz 2 mobilya fuarı da olumlu geçti. İnegöl mobilya sektörünü daha da büyütmek için yeni pazar araştırmalarını 2018 yılında da sürdüreceğiz. Dünyada ticaret hacmi her geçen gün artıyor ve mobilya kullanımı yaygınlaşıyor. MODEF Fuarcılık olarak ilçemizdeki mobilya sektörünü geliştirmek adına çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımız ile ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı sunmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.