MODEF Güney Afrika’da

MODEF Fuarcılık organizasyonu ile 20 İnegöllü firma, Güney Afrika mobilya ithalatçıları ile bir araya geldi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Ağu 2017 / Sal 19:32 |
/ 2.073 Kez Okundu
| |

İnegöllü mobilya üreticilerinin yeni pazarlara açılması için MODEF Fuarcılık tarafından organize edilen ikili iş görüşmesi organizasyonlarının sonuncusu Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde gerçekleşti.

 Organizasyon kapsamında 20 İnegöllü firma ürünlerini ve firmalarını Güney Afrikalı muhataplarına tanıtma fırsatı buldular.

YENİ PAZAR ARAYIŞLARI

Organizasyon ile alakalı bilgi veren MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ:

 “Bildiğiniz gibi MODEF Fuarcılık şirketi İnegöl için sadece fuar organize eden bir şirketten çok daha fazlasını ifade ediyor. Biz MODEF çatısı altında İnegöl Mobilyasının reklamını yapmak, eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak, mobilyacımıza yeni Pazarlar bulmak gibi pek çok çalışma yapıyoruz.

Bu çalışmalar kapsamında bugün Güney Afrika’da Johannesburg’tayız. MODEF olarak daha önce Güney Afrika’da, Fas’ta bu tip organizasyonları gerçekleştirmiştik ve verim almıştık. Amacımız Güney Afrika pazarına da üreticilerimizin giriş yapabilmesine yardımcı olmak.

20 üretici firmamız bizlerle beraber bu çalışmaya katıldılar. Güney Afrika Afrika kıtasının en gelişmiş ülkesi durumunda. Gerek bankacılık sistemlerinin oturmuşluğu gerek ticaret hacmi olarak bizim uzun süredir incelediğimiz bir Pazar.

İnşallah burada yapacağımız bu çalışmadan sonra MODEF Expo fuarımıza Güney Afrikalı misafirlerimizi getireceğiz ve ticaretin oluşması için üreticimize elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

BU BİRLİKTELİK MOTİVE ETTİ

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Kaymakam Ali Akça, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, İnegöl MÜSİAD Başkanı Halil Malkaç ve Mobiliyum AVM Başkanı Talha Timurhan’ın da katıldığı programda ikili iş görüşmeleri, finans kuruluşları ile görüşmeler ve Pazar araştırmasına dönük mağaza ziyaretleri olduğunu belirten Uğurdağ:

 “İnegöl olarak sergilediğimiz bu birlik beraberlik sektörümüz açısından çok önemli. Biz bugüne kadar birlikte hareket ederek bir yerlere geldik. Bundan sonra daha fazla birliktelik göstermemiz lazım. Ben bu seyahatimizde bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu birliktelik bizleri daha da motive etti” diye konuştu.

MOBİLYACIMIZ AKINCI GİBİ

Kaymakam Ali Akça yaptığı açıklamada;

“İnegöllü mobilyacıların ihracat çalışmalarını ve bu çalışmalara verdikleri önemi biliyor ve takip ediyorum. Bu organizasyon ise benim katıldığım ilk organizasyon oldu ve beni açıkçası gururlandırdı.

Mobilyacılarımız kendi ihracatını arttırmak için büyük çaba harcıyor, bizlere düşen bu çabalara destek vermek. Mobilyacı kardeşlerimizi akıncılara benzetiyorum. Akıncılar fetih kültürünün temsilcileridir.

Modern zamanda mobilyacı kardeşlerimiz de, ekonomik fetih için Güney Afrika yollarına düşmüşlerdir. Bu gezide onlara eşlik etmek ve onlarla birlikte olmak benim için de büyük bir mutluluk olmuştur”

İHRACAT 142 MİLYAR DOLARA GELDİ

Programa katılan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise hükümet olarak ilk günden bu yana üreticinin yanında olduklarını belirterek; şunları söyledi: ‘AK Parti iktidarı üreticiyi teşvik eden istihdamı teşvik eden bir hükümet olarak bugüne kadar icraatlarını gerçekleştirdi.

 Ak Parti iktidara geldiğinde 31 milyar dolar olan ihracat şu an 142 milyar dolara geldi. Bu yükseliş bizim ihracatçıya verdiğimiz desteğinde bir göstergesi aslında. Bugün burada İnegöllü mobilya üreticisi arkadaşlarımla birlikte olmak ayrıca bizi mutlu eden bir resim. İnegöllü mobilya sanayicisidünyayı karış karış geziyor ve ihracatını arttırmaya, pazarlarını çeşitlendirmeye çalışıyor. Biz de üreticimizin yanında oluyoruz”Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.