MODEF’in açılış tarihi kesinleşti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada 1 Eylül itibari ile fuarların açılışına izin verildi. 5 Ekim itibari ile MODEF kapılarını dünyaya açacak.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
19 Ağu 2020 / Çar 13:49 |
/ 7.118 Kez Okundu
| |
Kapalı alanda gerçekleştirilen fiziki fuarlar 1 Eylül'den itibaren yeni önlemlerle düzenlenmeye başlayacak.

Koronavirüs nedeniyle 2 kez ertelenen İnegöl Mobilya Fuarı MODEF 5 Ekim tarihinde, koronavirüs tedbirleri ile birlikte kapılarını dünyaya açacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada “Kapalı alanda gerçekleştirilen fiziki fuarlarımız 1 Eylül'den itibaren yeni önlemlerle düzenlenmeye başlanacak. Fuarlarda, maske-mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında gerekli tüm önlemler alınarak kamu sağlığının korunmasına öncelik verilecek.” Dedi.

İTSO ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle ülke genelinde gerçekleştirilmesi planlanan tüm faaliyetler askıya alınırken bunlardan bir tanesi de İnegöl Mobilya Fuarı olmuştu. Yaşanan süreçte pandemi vakalarında azalma görülmesiyle birlikte yeni normal sürece girildi. Bizler de bu doğrultuda tüm çalışmalarımızda olduğu gibi İnegöl Mobilya Fuarımız ile ilgili gerekli çalışmalarımıza yeniden başladık. 05-10 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlemeyi planladığımız fuarımızla ilgili çalışmalarımızı sürdürürken Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan’ın bugün yaptığı açıklamalar ile birlikte fuar organizasyonumuz önünde bir engel kalmamış oldu. Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan, kapalı alanlarda gerçekleştirilen fiziki fuarların 1 Eylül itibariyle yeni önlemlerle düzenlenmeye başlayacağını belirttiler. Bizler de bu noktada, fuarımızda maske-mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında gerekli tüm önlemleri alarak kamu sağlığının korunmasına öncelik vereceğiz. Toplum sağlığı bizim önceliklerimiz arasında yer almakta. Alınan kararlar neticesinde, ziyaretçi ve görevlilerimizin HES kodu sorgulaması yapılarak fuar alanına girişleri sağlanacaktır. Bu hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm misafirlerimizi, 05-10 Ekim tarihlerinde, Türkiye’de mobilyanın kalbi olan İnegöl’ümüze davet ediyorum” dedi.
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.