Müfit Besler’den flaş seçim açıklaması

İYİ Parti İlçe Başkanı Müfit Besler, dün yapılan CUmhurbaşkanlığı ve yerel seçimler ilgili bir açıklama yaptı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Haz 2018 / Pzt 15:08 |
/ 9.772 Kez Okundu
| |
Seçimlerde istedikleri sonuçları alamadıklarını söyleyen Besler şu ifadeleri kullandı;
24 Haziran dün gerçekleşen seçimler sonucunda ülkemiz farklı bir yönetim sistemine geçmiş bulunmaktadır. Seçim sonuçları arzu ettiğimiz dışında tezahür etse de, bu sonuçları da kabul etmek demokrasinin gereğidir.
ENGELLERE RAĞMEN SEÇİMLERE GİRDİK
Bildiğiniz gibi 25 Ekim 2017 tarihinde genel başkanımız Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin ilk seçimleridir. 8 ay önce kurulan ve hızlıca teşkilatlanan İYİ Parti önüne konulan engellemelere rağmen seçimlere girmiş ve milletimizin desteğini alarak, İYİ Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 43 milletvekili ile temsili gerçekleşmiştir.
Bilindiği gibi cumhurbaşkanı seçimlerinde adayımız genel başkanımız Meral Akşener % 7,3, milletvekili seçimlerinde iyi parti % 10 oranında oy alarak 43 milletvekili çıkarmıştır.
İnegöl’e baktığımızda genel başkanımız Meral Akşener’e %5,2, milletvekili seçimlerinde % 7,1 oy almış bulunmaktayız.
Partimizin kuruluş aşamasından bu güne kadar bizlerle olan kurucu ilçe yönetimine, üyelerimize, kadınlarımıza, gençlik kollarımıza, seçim çalışmalarında bizlere destek verenlere, sandık görevlilerimize, müşahitlerimize ve okul sorumlularımıza, maddi manevi yanımızda duran İnegöllü hemşerilerimize, her zaman yanımızda olan siz basın mensuplarına şahsım ve İYİ Parti teşkilatı olarak teşekkür ederiz.
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.