Mustafa Ersan huzur hakkı alıyor mu?

İnegöl’ün gündemini belirleyen CUK programında AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın BURFAŞ yönetiminde yer alması da konuşuldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
30 Tem, 2019 / Sal 10:38 |
/ 2.756 Kez Okundu
| |
İnegöl Online ve Genç Gazete sosyal medya hesaplarında yayınlanan ve İnegöl’ün gündemini belirleyen C.U.K programında 30 Ağustos tartışmaları konuşuldu.

İzmir’in CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın meclis kararıyla kendisini belediye şirketine maaşlı müdür olarak atamasının yankıları sürerken, bir başka konu ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın belediyenin şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olması ulusal medyada gündem olmuştu.
C.U.K programında büyükşehir belediyesi şirketleri yöneticileri konuşulurken program moderatörü AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın, belediye şirketi olan BURFAŞ’ta yönetici olmasının yanlış olduğunu ifade etti.HUZUR HAKKI NEDİR?

Şirket ortakları, şirket müdürleri ve yönetim kurulu üyelerinin kanunen belli sorumluluk ve yükümlüleri vardır. Huzur Hakkı, bu kişilerin sorumluluk ve yükümlülükleri nedeni ile karşılaşabilecekleri riskleri azaltmak amacıyla belirlenen maddi karşılıktır.
 
HUZUR HAKKI KİMLERE ÖDENİR?
Huzur Hakkı ödemesi anonim şirketlerde yönetim kurulu üyelerine ve limited şirketler için müdür sıfatına sahip ortaklar ve müdür olmayan ortaklara yapılabilir.
 
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Ömer Gürz / 01 Ağu 2019 / Per 06:04
Kesinlike haram yada kanunsuzluk aranacak en son kişidir. Ama maalesef çamur at izi kalsın mantığı.Zaten ihtiyacı yoktur ve de tenezzül edecek kişilik yoktur.İnşallah hepimiz değerli büyümüz gibi oluruz.