Necmi Demir’den 10 Kasım açıklaması

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir,10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
10 Kas 2019 / Paz 14:57 |
/ 1.396 Kez Okundu
| |
Necmi Demir basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Dünya tarihinde ölümünün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hayatın bir dakikalığına durduğu tek kişi Mustafa Kemal Atatürk tür.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık ömründe Dünya ve Türk tarihini değiştirecek gelişmelere imza atmıştır..
“ATATÜRK, YAŞADIĞI YÜZYILIN EN SEÇKİN SİMASI”
Hayatında umutsuzluğa yer olmayan Mustafa Kemal, bugün miras bıraktığı ilkeleriyle bizlere sıkıntılı günlerimizde halen ışık olmaktadır. 
Atatürk, yaşadığı yüzyılın en seçkin siması olarak akıl ve bilimi yol gösterici olarak belirlemiş, bu yol ile memleketin tüm çehresini değiştirmiş ve çağdaş bir toplum yaratma uğruna her türlü imkânsızlığa karşı mücadele vermiştir.
Atatürk’ün silah arkadaşlarıyla birlikte, İstiklal Harbini kazanarak Asil Türk Milletinin yeniden, daha güçlü ve saygın bir şekilde modern dünyanın seçkin bir üyesi olmasını sağladığını unutmayalım.
 ‘’ Tam bağımsızlığın formülünü; milletin egemenliği yanında ekonomik egemenlik ile birlikte ele alınması gerektiğini söyleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ekonomimizin daha fazla dışa bağımlı hale geldiği ve kötüye gittiği bu günlerde çok daha iyi anlıyoruz.
 Bizler Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmayı kendimize bir görev olarak biliyor, her alanda güçlü, itibarlı ve müreffeh bir ülke olma yolunda canla başla çalışıyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan eşsiz ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında sonsuz özlem, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.