O sokak artık çıkıyor

İnegöl Belediyesi, modern bir kent oluşturma adına sürdürdüğü çalışmalar kapsamında çıkmaz sokakları kamulaştırma çalışmalarıyla ulaşıma açmaya devam ediyor. Bu kapsamda Cuma Mahallesinde hem çıkmaz sokağın açıldığı hem de bölgenin otopark ihtiyacına cevap verecek bir çalışma yürütülüyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Eyl 2020 / Çar 19:25 |
/ 3.439 Kez Okundu
| |
Hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, modern bir kent oluşturma adına özellikle merkezde sıkışıklığa sebebiyet veren çıkmaz sokakları ulaşıma açıyor. Bu kapsamda Cuma Mahallesi Yağcı Osman Sokakta kamulaştırma çalışması yapılarak sokak trafiğe açıldı. Bölgede parke taşı, tretuvar ve otopark çalışması da yapılarak modern bir görünüm sağlanıyor.


EKSİKLER BİR BİR GİDERİLİYOR


Devam eden çalışmayı Belediye Başkanı Alper Taban da yerinde inceledi. Burada bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Bugün Cuma Mahallemizde Yağcı Osman Sokakta arkadaşlarımızın sürdürdüğü çalışmaları yerinde incelemek üzere geldik. Cuma Mahallesi bizim şehrimizin en eski ve yerleşik mahallelerinden bir tanesi. 1400’lü yıllarda tahrir maddelerinde 4 mahallemizin adı geçiyor. Bunlardan biri de Cuma Mahallemiz. Biz de bu mahallemizdeki eksik ve aksakları gidermek adına İnegöl Belediyesi olarak çalışmalar yürütüyoruz. Gerek vatandaşlarımızdan tarafımıza iletilen, gerek muhtarlığımızın ilettiği gerekse de sahadaki ekiplerimizin tespitiyle planlama dahilinde eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz” dedi.

KÖR NOKTALAR ULAŞIMA AÇILIYOR


Şehirleşme anlamında kamulaştırma ihtiyaçları olduğuna da değinen Taban, “Burada da kamulaştırma neticesinde burada gördüğünüz yolu açmış olduk. Şehrimizde buna benzer yerler var. Hızlı şekilde kör noktaları açarak işlevsel hale getirmek istiyoruz. Arkadaşlarımız burada parke taşı düzenlemeleriyle hem yolu açtı hem de otopark ihtiyacına cevap verecek bir çalışma gerçekleştirdiler. Yine devam eden kamulaştırmalar tamamlandıkça çalışmalarımız yapılacak. Eksiklerimizi bir bir gidererek daha yaşanabilir bir İnegöl oluşturmak adına çalışmalarımız sürecek” açıklamalarında bulundu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.