Okullarda yeni tatil düzeni, iki ara tatil geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, nisan ve ekim ayında birer haftalık ara tatil olacağını açıkladı. .

#İnegöl | Haber Merkezi
Eklenme: 15 Mayıs 2019 / Çarşamba 11:27:11
A A / 8271 Kez Okundu
| |
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"nin tanıtımını yaptı. Bakan Ziya Selçuk, "Bu çalışmayı, verimlilik ve denge üzerinden bir çalışma yapıyoruz ve bunu sadece çalışma takvimi açısından yapmıyoruz... 180 iş gün olan çalışma günlerinin verimliğini artırmak aslolan." dedi.

YENİ TATİL DÜZENİ

Ziya Selçuk, "Dünyanın en uzun yaz tatili yapan ülkelerden biriyiz... 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası nisan ve kasım aylaırnda yapılacak ara tatil olacak. Yaz tatili 11 haftaya inecek. Ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor.Ara tatillerde, 1 haftalık sürenin, sadece tatil olamamsı ve çocukların bazı çalışamalra katılaması da hedefleniyor." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRETMENLER GÖREVE DEVAM EDECEK"

Selçuk, "Her ana tatilin ana bir teması olacak ve çalışmalar bu temalar üzerinden yapılacak. 18-22 Kasım 2019 ve 6-10 nisan 2020 ara tatil olarak planlandı. Bu tarihlerde öğretmenler görevlerine devam edecekler. Okullar açılmadan önceki 2 haftalık seminer dönemi bu tarihlerde yapılacak.".
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.