Ön sipariş sayısı üretim hedefini 5'e katladı!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ön sipariş sayısı üretim hedefini 5'e katladı!
#İnegöl | Haber Merkezi
24 Mar 2023 / Cum 11:47
1 dk okuma / 2.663 Kez Okundu
| |

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (Togg) ön sipariş süreci geçen hafta başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir programda yerli otomobil Togg'un üretim hedefinin bu yıl 20 bin olarak belirlendiğini açıklarken, bugün itibarıyla Togg için yapılan ön sipariş sayısı 100 bine ulaştı. Gelişme Togg'un resmi Twitter hesabından duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün katıldığı bir canlı yayında Türkiye'nin yerli otomobili Togg ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN: ÜRETİM HEDEFİMİZ BU YIL İÇİN 20 BİN

Togg için 16 Mart'ta ön siparişlerin alınmaya başladığını anımsatarak ilk 24 saat dolmadan 22 bin 150 sipariş verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz otomobil diyoruz ama üreticileri ne diyor, 'akıllı cihaz' diyor. Togg akıllı cihazımızın üretim hedefi bu yıl 20 bin ama inşallah 2030'a kadar 1 milyon Togg üretmiş olacağız. Hayırlı olsun" diye konuştu.

ÖN SİPARİŞ SAYISI BİR HAFTADA 100 BİNE ULAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg için üretim hedefini bu yıl 20 bin olarak açıklarken, bugün yerli otomobil Togg'un Twitter hesabından paylaşılan bir bilgi büyük ses getirdi. Yapılan açıklamada, TOGG için ön sipariş sayısının bir haftada 100 bine ulaştığı ifade edildi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.