Oryantiring Sporcularından Büyük Başarı

21 Ocak Pazar günü Bursa Görükle’de gerçekleştirilen Oryantiring Bursa İl Birinciliği yarışlarında Dostum Oryantiring takım sporcuları aldıkları başarılı sonuçlarla yarışmaya damga vurdular.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Oca 2018 / Pzt 17:51 |
/ 851 Kez Okundu
| |

Bursa Oryantiring temsilciliği tarafından düzenlenen Oryantiring Bursa İl Birinciliği yarışları Görükle’de gerçekleştirildi. 9 Oryantiring takımından 200 sporcunun kıyasıya mücadele verdiği yarışlarda Dostum Oryantiring takım sporcuları 5 birincilik, 5 ikincilik ve 3üçüncülük ile yarışmaya damga vurdular.

ORYANTİRİNG DOĞANIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ SUNUYOR
Doğal yaşamı bir adrenaline dönüştürme adına Dostum bünyesinde çalışmalarına devam eden Oryantiring branşının İnegöllü çocuklarımız ve gençlerimiz arasında hızla yayıldığını belirten Taban, “Oryantiring (Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma); her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporu. Koşarken düşünebilmek, kaybolmadan ilerlemek, araziyi iyi okuyabilmeyi, haritayı üç boyutlu düşünmeyi gerektiriyor. Ve bütün bunları kalbiniz hızlıyken yapacaksınız. Boşuna demiyorlar ‘Oryantiring koşarken satranç oynamaktır’ diye. Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporu. Doğa ile bütünleşmeyi amaçlayan Oryantiring sporu kentsel yaşamdan sıyrılarak doğanın güzelliklerine yelken açmak için büyük bir fırsat bizler için.”

“ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ”
Her yaş kategorisinden sporcuların uğraş verdiği Oryantiring branşı, Dostum bünyesinde 2017 Ocak ayında faaliyetlerine başlasa da, bu sporu sevme ve sevdirme adına önemli bir aşama kaydetmeyi başardıklarını söyleyen Taban, “Özellikle antrenörümüz Tarık Şeker hocamızın bu konudaki azim ve gayreti bizler için çok önemli. Hem İnegöl’de düzenlemiş olduğumuz ulusal düzeydeki yarışlar, hem de ülkemizin farklı yerlerinde düzenlenen organizasyonlara katılım gösterilerek önemli başarılara imza atmamız bizlerin iyi yolda olduğunu gösteriyor” dedi.

“37 SPORCU İLE YARIŞTA BOY GÖSTERDİK”
Bursa Görükle’de gerçekleştirilen Oryantiring Bursa İl Birinciliği yarışlarında Dostum Oryantiring takım sporcularının aldıkları başarılı sonuçlarla yarışmaya damga vurduklarını belirten Taban, “Bursa Oryantiring temsilciliği tarafından düzenlenen yarışa 9 Oryantiring takımından 200 sporcu katılım gösterdi. Kıyasıya mücadelenin verildiği yarışlarda Dostum oryantiring takımımız da 37 sporcu ile yarışlara katılım gösterdi.”

5 BİRİNCİLİK, 5 İKİNCİLİK, 3 ÜÇÜNCÜLÜK 
Elde edilen dereceler hakkında da bilgi veren Taban, “Yarışlarda, Azra Coşkun K 12 1.si, Sude Naz Külah K 14 1.si, Ayşin Zumbaraoğlu K 20 1.si, Yağmur Yavak K OPEN L 1.si, Rümeysa Esen K OPEN S 1.si, Aleyna Minden K 12 2.si, Büşra Tekin K 20 2.si, Sueda Berksoy K OPEN L 2.si, Ahmet Yazıcı E OPEN S 2.si, Semanur Özdemir K OPEN S 2.si, Eylül Sare Yıldız K 12 3.sü, İrem Halat K 18 3.sü ve Zehra Pekdemir K OPEN S 3.sü olmayı başardı. Böylece Dostum Oryantiring takım sporcuları 5 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük ile yarışmaya damga vurdular.”

Taban son olarak, “Oryantiring Bursa İl Birinciliği yarışlarında elde edilen başarılardan dolayı tüm sporcu kardeşlerimizi yürekten kutlar, böyle başarılı sonuçlara her daim ulaşılması temennisiyle, doğa ile bütünleşme adına tüm adrenalin tutkunlarını Dostuma beklediğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum” diye konuştu.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.