Oylat’ta 2 ay sonra Sömestr yoğunluğu

İnegöl’de pandeminin ardından açılan Oylat Kaplıcalarında sömestir tatili yoğunluğu yaşanıyor. Geçen yıl yurt içi ve yurt dışından 300 bin kişinin ziyaret ettiği kaplıcalardaki otellerde, pandeminin ardından bugün açılan otellerde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
22 Oca 2021 / Cum 12:12 |
/ 4.143 Kez Okundu
| |
İnegöl'de bulunan ve turizm merkezi haline gelen Oylat Kaplıcaları'ndaki otellerde sömestir tatili nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıktaki kaplıcalar bölgesinde bulunan 3 otelde geçen yıl 300 bin kişi konaklarken, bugün açılmasıyla beraber yılın ilk ayı da hareketli geçiyor.

Otel girişlerinde misafirlerin ateşi ölçülürken, banyolara ise sınırlı sayıda kişi alınıyor. 40,5 derece kaynağından çıkan, zengin mineralli kaynak suyu ile binlerce kişiye şifa dağıtan Oylat Kaplıcaları, romatizma olmak üzere eklem ağrıları, cilt, kadın hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa iyi geliyor.

Yaklaşık 2 ay sonra açıldıklarını söyleyen OYLAT A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Özgür Yıldız, ''Sömestir dönemiyle ilgili yoğun bir talep var. Hafta sonu yüzde yüz, hafta içi yüzde 70 oranında otellerde doluluk oranı var. Şifalı İncimiz Oylat, büyük talep görüyor. Su kalitesi, doğasıyla diğer kaplıcalardan ayıran temel özellikleriyle misafirlerimizin tercih ettikleri merkeziz. Tüm tedbir ve kurallara uygun şekilde misafirlerimizi ağırlamaya başladık. 40.5 derece kaynağından çıkan suyumuz, direk kullanıma sunulmaktadır. Güzel doğasıyla gezilip görülebilecek bir çok alan var. Doğal Şelalesi, Türkiye'nin 2. büyük mağarasıyla Oylat ön plana çıkıyor. Tüm Türkiye genelindeki misafirlerimizi Oylat’ımıza bekliyoruz." dedi.
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.