Saadet Partisi’nden esnaf ziyaretleri devam ediyor

Saadet Partisi İnegöl teşkilatı mahalle esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Akhisar Mahalle esnafı ilçe başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle ziyaret edildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
08 Mar 2021 / Pzt 11:29 |
/ 3.225 Kez Okundu
| |
Saadet Partisi ilçe başkanı Hasan EROĞLU esnaf ziyareti öncesinde Akhisar Mahalle Muhtarı Oktay GARİP’i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akhisar Mahalle Muhtarı Oktay GARİP, Akhisar ile ilgili bir çok konuda ilçe başkanı Hasan Eroğlu ile görüş  alış verişinde bulundu.
Akhisar mahalle muhtarına yapılan ziyaretten sonra ilçe başkanı Hasan Eroğlu beraberindeki heyetle mahalle merkezinde bulunan esnafları ziyaret etti.
Yapılan ziyaretlerden sonra Hasan EROĞLU şu şekilde açıklamada bulundu:
“Kıymetli basın mensuplarımız değerli ilçe halkımız.
Halkla ilişkiler başkanlığımızın planladığı ve organize ettiği mahalle esnaf buluşmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda bugün İnegöl’ümüz açısından stratejik olarak gördüğümüz bir mahallemizi ziyaret ettik.
Akhisar mahallemiz, bizlerin her zaman ifade ettiği Yeni İnegöl Projesinin ev sahibi olan mahallemiz. Dolayısıyla bu mahallemizle ilgili yapılan ve yapılacak çalışmaları titizlikle takip ediyoruz.
Biraz önce mahalle muhtarımız Sayın Oktay GARİP beyi de makamında ziyaret ettik. Kendisi genç ve dinamik bir muhtarımız. Mahallesi için çok çaba sarf ettiğini, sorunların çözümü ile ilgili hemen aksiyon gösterdiğini biliyoruz. Bu anlamda Saadet Partisi olarak yerel sorunlarla ilgili yaptığımız açıklamalarımızı da yakinen takip ettiğini belirtti. Yaptığımız ziyarette karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunduk. Gerek sayın muhtarımız gerekse bizler açısından verimli bir istişare oldu. Mahalle muhtarımıza bu gayretli çalışmalarından ötürü tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Değerli basın mensuplarımız. Akhisar mahallemizde yaptığımız ziyaretlerde aldığımız notları sizlerle paylaşmak istiyorum:
  • Bunlardan birincisi İnegöl’ümüzün tamamının sorunu olan içme suyu problemi. Daha önce içtiklerini Yeniceköy’den gelen kaliteli dağ suyunun kesildiğini ve kendilerine gelen suyun içme kalitesi açısından çok kötü durumda olduğunu söylediler. Yine bazı vatandaşlar geçtiğimiz yıllarda yaz aylarında su kesintilerinin yaşandığından da bahsettiler.
  • Vatandaşların dile getirdiği ikinci husus  yine İnegöl genelinde olan yap-boz çalışmaları. Mahallenin ortasından geçen ana cadde üzerinde bulunan bir esnafımız caddeye sıfır asfalt atılması için haftalarca toz içinde kaldıklarını söyledi. Ancak asfalt serildikten bir hafta sonra da başka kurumlarca gelip tekrar kazındığını ifade etti. Bu sorun daha önce belirttiğim gibi İnegöl’ün neredeyse tamamında karşılaştığımız bir durum.
  • Mahalledeki PTT şubesi kapalı. Daha önce aynı şekilde Yeniceköy PTT şubesinin kapanmasını mahalle teşkilatımız gündeme taşımıştı. Gündeme geldikten sonra Yeniceköy PTT’e haftanın belirli günlerinde mesai başlatılmış. Şimdi aynı konu Akhisar mahallemiz için de geçerli. Yetkililerden burada da benzer bir şekilde mesaiye başlanmasını talep ediyoruz.
  • Yine toplu taşıma güzergahlarında da bazı sorunlardan bahsedildi. Ancak özellikle yeni yapılaşma alanları oluşmasıyla Akhisar mahallemiz ikiye bölünmüş durumda. Özellikle sağlık ocağı gibi hizmetlere ulaşım bu sebeple zorlaşmış. Bununla ilgili de yeni yapılaşma bölgelerine doğru bir çalışma yapılması gerekiyor.
  • Geçtiğimiz haftalarda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ Akhisar mahallesi ile ilgili olarak büyük bir alt yapı yatırımı yapılacağından bahsetti. Ancak İnegöl’de yapılan altyapı çalışmalarından da gördüğümüz kadarıyla yapılan işlerde bir düzen ve koordinasyon olması gerektiği kanaatindeyiz. Eğer ki Akhisar mahallemizde, özellikle yeni İnegöl bölgesinde yapılacak alt yapı çalışmalarında uzun vadeli düşünülerek çalışmalar yapılmalı, özetle yapılan altyapı çalışmalarından sonra atılan asfalt tekrar tekrar kazılmamalıdır.
Biraz önce belirttiğim bu hususlar dışında da birkaç konuda sorunlar iletildi. Mahalli idareler başkanımız ve mahalle teşkilatımız bu konuları ayrıca notladı. İnşallah gerek görülmesi halinde mahalle teşkilatımız da ayrı bir basın açıklaması ile konuları gündeme getirecektir.
İlgi ve alakanız için tekrar teşekkür ederim.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.