Saadet Partisi’nden kavşak tepkisi

Saadet Partisi Samda Kavşağı için alınan sinyalizasyon kararının uygulanmamasına tepki gösterdi.

#İnegöl | Haber Merkezi
16 Haz 2019 / Paz 18:28 |
/ 5081 Kez Okundu
| |
Saadet Partisi Mahmudiye Mahalle Sorumlusu İbrahim Dağ yaptığı açıklamada, "Bundan 8 ay önce, 2018 Ekim ayında yine bu noktada bir basın açıklaması yapmıştık. Yaptığımız basın açıklamasında bu caddedeki trafik problemlerinden bahsetmiştik. Özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde Muzaffer Samda Okulu'nun kavşağı bu yoğunluğun en çok yaşandığı yer olduğunu söylemiştik. Sabah ve akşam mesai giriş çıkışlarında bu noktada yayaların karşıdan karşıya geçmekte çok zorlandığını belirtmiş ve buraya trafik lambası ve yaya geçidi konmasını talep etmiştik.
Talebimizi ayrıca yazılı olarak İnegöl Belediyesine de iletmiştik. Talebimizden 1 ay sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME kararı ile bu noktaya sinyalizasyon konması kararı almıştı.
Aradan geçen 7 ayda ise bu noktada hiçbir çalışma yapılmadı. Saadet Partisi olarak konuyu takip ettiğimizden tarafımıza sürekli olarak işlemin sıraya alındığı, sırası gelince yapılacağı ifade edildi. 
Ancak bugün maalesef yine bu noktada bir trafik kazası meydana geldi. 1 kişi yaralandı. 
Şimdi buradan yetkililere seslenmek istiyoruz: Karar alınmasına rağmen gereğinin yapılması için illaki birilerinin yaralanması veya ölmesi mi gereklidir? 7 aydır uygulanmayan bu karardan kim sorumludur? Seçim zamanı kendi reklamlarını yapmak için bilbordlara belediye bütçesinden milyonlar aktaranlar burada halkın güvenliği için alınan karara neden bütçe veya zaman ayırmamaktadır? 
Buradan tekrar ifade ediyoruz ki, burada sırf ışıklandırma olmaması sebebiyle yaşanan kazalardan ve neticelerinden tüm yöneticiler sorumludur. Artık bir canın daha yanmaması için bugün yine Saadet Partisi Mahmudiye Mahalle Teşkilatı olarak üzerimize düşen vazifeyi yapıyor ve yetkilileri aldıkları kararı uygulamaya davet ediyoruz.
Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.