Saadet Partisi'nden Kurşunlu'ya teşekkür ziyareti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Saadet Partisi'nden Kurşunlu'ya teşekkür ziyareti
#İnegöl | Haber Merkezi
10 May 2024 / Cum 14:46
/ 2.488 Kez Okundu
| |

Seçim sonrası teşekkür ziyaretlerini sürdüren Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı, dün akşam Kurşunlu Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. İlçe Başkanı Ahmet Yıldız, önceki dönem belediye başkan adayı Hasan Eroğlu, Belediye Meclis Üyesi Fikret Bayram ve çok sayıda teşkilat mensubu Kurşunlu Mahallesi’ni ziyaret etti. Esnaf ve kahvehaneleri ziyaret eden Saadet Partili heyet yeni seçilen muhtara da hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. 

Ziyaretler sonrasında basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Ahmet Yıldız, Kurşunlu Mahallesi sakinlerinin 2 önemli talebini duyurarak yetkililere çağrı yaptı.

Ahmet Yıldız açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

VATANDAŞLARIMIZIN İTFAİYE NOKTASI TALEBİ VAR
“Teşekkür ziyaretlerimizi, partimize güçlü destek veren mahallelerimizden biri olan Kurşunlu Mahallemizi ziyaret ederek sürdürdük. Vatandaşlarımızla bir olmaya ve istişare etmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Kurşunlu Mahallemizde meydana gelen yangın sonucu 3 vatandaşımız evi yanarak kullanılmaz hale gelmişti. Bu vatandaşlarımıza da geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Rabbim yangın, sel, deprem vb. tüm afetlerden şehrimizi ve ülkemizi korusun. Bu vesileyle bir kez daha vatandaşlarımıza ve tüm Kurşunlu sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yangın olayıyla ilgili vatandaşlarımızdan gelen bir hususu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Kurşunlu mahallemizdeki ziyaretimizde esnaflarımızı, kahvehemelerimizi gezdik. Muhtarımızla da istişarelerde bulunduk. Vatandaşlarımız, Kurşunlu'da itfaiye noktası olmamasından muzdarip. Hemen hemen temas ettiğimiz her vatandaş son yangın olayını örnek göstererek bize bu konuyu iletti.” 

BÜYÜKŞEHİR YASASININ OLUMSUZLUKLARINI TÜM İNEGÖL’DE HİSSETMEYE DEVAM EDİYORUZ
“Zaten Kurşunlu Mahallemizde şu anda halihazırda itfaiye binası da var. Malumunuz üzere mevcut iktidarın büyükşehir yasası, kendi kendine yeten böyle ilçe ve beldelerimizi mağdur konumuna düşürdü. Şimdi Kurşunlu'da hizmet binası olmasına rağmen bir itfaiye aracı ve personeli bile yok. Büyükşehir yasasının olumsuzluklarını tüm İnegöl ve beldelerinde hissetmeye devam ediyoruz. Acaba dün vatandaşlara 'en ücra köşelere bile hizmet gelecek diye yaygara yapanlar' bugün şehrimizin ve beldemizin düştüğü durumdan ne kadar memnun?”

VATANDAŞLARIMIZIN TALEBİNE KULAK VERİLİP ÖNLEM ALINMALIDIR
“Vatandaşlarımızın talebine kulak verilmeli ve bölgedeki yangınlara anında müdahale ederek büyümesini engelleyecek bir alanda veya mevcut belde belediyesi itfaiye binasında bir yapılanmaya gidilmelidir. Aksi takdirde Kurşunlumuz, konumu gereğiyle yangın olaylarında geç müdahaleye mahkumdur ve daha büyük felaketlerin yaşanması olasıdır. Bunun için en kısa zamanda önlem alınmalıdır.” 

ANA CADDE VE TRAFİK AKIŞIYLA İLGİLİ DÜZENLEME YAPILMALI
“Kurşunlulu vatandaşlarımızın bir başka sorunu ise ana caddenin dar olması ve özellikle traktör trafiğinden oluşan tehlikeli trafik akışı. Malumunuz olduğu gibi Kurşunlu beldemiz bir tarım beldesi ve ciddi anlamda traktör trafiğine sahip. Nüfusun yoğunluğu, binek-ticari araç trafiği ve üzerine bir de traktör trafiği olunca ana caddede çok sayıda kaza oluyor. Bu kazaları yerel medyada bizler de görüyoruz. Vatandaşlarımız bu tehlikeli ve yoğun trafikte kaza riskini azaltacak genişleme ve düzenleme çalışmaları talep ediyor. Büyükşehir, İnegöl Belediyesi ve karayolları yetkililerimizin bu konunun üzerine de çalışma yapmaları ve bölge halkını rahatlamaları gerekmektedir.”

VATANDAŞLARIMIZLA DİRSEK TEMASI HALİNDE OLACAĞIZ
“Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kurşunlulu vatandaşlarımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı olarak vatandaşlarımızla dirsek teması halinde olacağız. Sadece seçim döneminde değil tüm zamanlarda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşımızın, ilçemizin ve ülkemizin hayrına olan tüm hizmetlerin takipçisi olacağız. Tüm ziyaretlerde söylediğim cümlemi de yinelemek istiyorum. İnegöllü vatandaşlarımızın bize vermiş olduğu ana muhalefet görevi, önümüzdeki yerel seçimlerde iktidarla taçlanacak. Hizmet delisi ve liyakatli kadrolarımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Tüm  İnegöllü hemşerilerimize hayırlı ve sağlıklı günler dilerim.”


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.