Samsa Çavuş türbesi yenilenmek için yıkıldı

Çavuşköy Mahallesinde kabri bulunan Ertuğrul Gazi ve Osman Gazinin silah arkadaşı Samsa Çavuşun türbesi yenilenmek üzere yıkıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Nis 2018 / Per 08:31 |
/ 3.318 Kez Okundu
| |

2015 yılında İnegöl Belediyesi tarafından mermerleri yenilerek restore edilen Çavuşköy Mahallesi’nde yer alan Samsa Çavuş türbesi yeniden restore ediliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi eliyle sil baştan yapılacak olan Türbe şadırvanı ve çevre duvarlarının yıkımına başlandı.

OSMAN GAZİ’NİN SİLAH ARKADAŞI

Çavuşköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akalın,

 “Samsa Çavuş, Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi’nin silah arkadaşıdır. Samsa Çavuş burada yaşamış ve burada vefat etmiş bir devlet büyüğümüzdür. Biz mahalle sakinleri olarak her sene Samsa Çavuş’u anmak için programlar düzenliyoruz.

BÜYÜKŞEHİR İLGİLENİYOR

Yapmış olduğumuz inceleme sonucunda türbenin restore edilmesini istedik. Daha önceki yıllarda da zaman zaman restore edilen türbemizin yeniden yapılması için Bursa Büyükşehir’den talepte bulunduk.

Büyükşehir Belediye Başkanımız isteğimize kısa sürede cevap verdi. Allah kendisinden razı olsun. Türbenin yıkım çalışması başladı.

 Yakın zamanda içerisinde restorasyonu yapılacak. Bize destek veren Büyükşehir Belediyemiz ve İnegöl belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi.Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.