Sanayideki atıklar burada toplanacak

İnegöl Belediyesi, Sanayi’de oluşacak atıklar için bir toplama merkezi hazırlıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Kas 2019 / Sal 19:07 |
/ 3.051 Kez Okundu
| |
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban İnegöl’deki Mobilya Sanayisinde sunta haricindeki atıklar için atık toplama alanı hazırlıyor.

TRANFER İSTASYONU KARŞISINDA

Atık toplama merkezi için Ahmet Türkel Çevre Yolu 2. Etabında bulunan atık transfer merkezinin karşısında bulunan alan belirlendi.

SANAYİDE ATIK TOPLAMA MERKEZİ YAPILIYOR

Mobilya sanayisinde atık toplama merkezi yapılacağını belirten Taban “Endüstriyel atıklar ile alakalı büyükşehir kanunundan sonra bizim bunları toplama yetkimiz yok ancak çevre şehircilik müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler neticesinde şuanda bir hazırlık yapıyoruz. Transfer istasyonumuzun karşı bölgesinde bir alan yapıyoruz. Özelikle sanayideki işletmecilerimizin sunta haricindeki atıkları buraya getirip atmalarını isteyeceğiz.  Bunların sevkini ve naklini biz gerçekleştireceğiz. Sunta ve türevleri atıklar tehlikeli atıklar olduğu için bunlar lisanslı şirketler tarafından yapılması gerekiyor.” İfadelerini kullandı.
 

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.