Sarp kayalıklarda tatbikat yaptılar

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 4-5 Temmuz tarihlerinde Arapoturağı mevkiinde yaz kampını gerçekleştirdi. Dolu dolu geçen kampta arazi arama-kurtarma çalışması, iple iniş, yamaç kurtarma çalışmaları gerçekleştirildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
07 Tem, 2020 / Sal 13:43 |
/ 979 Kez Okundu
| |
İNDAK Başkanı Ömer Gürkan: “İNDAK, artık 80 kişilik geniş bir aile. Ve gönlülük esasıyla bir araya gelen bu ailenin daha iyi bir yere gelebilmesi, tüm Türkiye’ye daha faydalı olabilmesi için sürekli teyakkuz halindeyiz. Gece-gündüz, yaz-kış, yağmur-çamur demeden hem kendimizi eğitiyor, geliştiriyoruz hem de ihtiyaç halinde tüm afetlere yetişmeye çalışıyoruz. 

Pandemi sürecinde ertelediğimiz kampımızı gerçekleştirmek bu zamana nasip oldu. Gerçekten de dolu dolu geçen 2 günlük kampımızda 40 arkadaşımızla birçok çalışmaya imza attık. Bizi en sevindiren nokta da bu tarz çalışmaların ekip üyelerini birbirine kenetlemesi ve bu işi daha da özümsemelerini sağlaması. Her zaman dile getirdiğimiz gibi, kapımız herkese açık. Gönüllü koşturup hiçbir kuruma bağlı olmayan, tüm masraflarını kendi cebinden karşılayan ender arama kurtarma ekiplerindeniz. Daha da faydalı olabilmemiz için İnegöl’ümüzün hem maddi hem de manevi olarak bu ekibe destek olması gerekmektedir. Unutmayın sallanmayı bekleyecek bir saniyemiz bile yok!

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.