Şehir Parkı’nda ki eksikleri dile getirdi

Deva Partisi İnegöl Gençlik Politikaları Başkanı Recep Uzun yaptığı açıklamada Şehir Park’ında yaşanan eksiklikler dile getirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Ağu 2022 / Cum 18:42 |
/ 1.344 Kez Okundu
| |
Deva Partisi İnegöl Gençlik Politikaları Başkanı Recep Uzun yaptığı yazılı açıklamada Şehir Parkı’nda eksiklikler ile bilgiler paylaştı;
 
 
Deva Partisi Gençlik Politikaları Başkanlığı olarak İlçe Başkanımız Kani Ahmet Erbay katılımıyla İnegöl Şehir Parkında bir farkındalık (!) faaliyeti gerçekleştirdik.
Malum İnegöl Belediyesinin misyon ve vizyonlarından en önemlileri fotoğraf vermek, festivaller düzenlemek, yapboz ile tozu dumanı attırmak  ve en dikkat çekicisi izmarit toplamak..
 
Hatta o kadar ki Aralık 2019’da düzenledikleri “İzmaritleri Çöp Olarak Görmemiz İçin Daha Ne Kadar Büyük Olması Gerekiyor?” adlı etkinlikte sergiledikleri 2 metrelik dev sigara izmariti heykeli ile 2020 yılından Awards Ödülüne layık görülmüşlerdi.
 
Biz de belediyemizin bu gayretine destek vermek amacıyla vatandaşlarımızdan sıklıkla şikayet aldığımız İnegöl Şehir Parkında  izmarit topladık , belediyemiz buradaki sıkıntıları kulak ardı ediyor.
Konuları yerinde tespit etmek için İnegöl-Bursa yolu üzerinde ki şehir parkına gittik.
Yerde atılmış onlarca izmariti topladık ve yanısıra diğer önemli bir konuyu da gündeme almak istedik.
 
Belediyemizden talebimiz şu ki binlerce insanın hem yan yol hem anayoldan geçerken gelip gördüğü bu parkın ;
 
- ışıklandırmasını daha fazla yapılması
 
- güvenlik kameraları ile donatılmasını
 
- ağaçlandırma ve yeşillendirme şeklinin değiştirilmesi ve umuma daha açık alan hale getirilmesi
 
- bekçi veya zabıta aracılığıyla sık sık denetime tabi tutulmasını
 
- betonarme yapılaşmaya izin vermeden çay bahçesi işletmeciliğine açılması da dahil bir kısım önlemlerin alınması
 
-Parkın içerisine amfi tiyatro ,futbol, basketbol, voleybol sahalarının yapılması gibi ilave faaliyet alanları bölge halkının daha sıklıkla kullanabileceği bir alan haline gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.
 
Bu vesile ile ahlaklı, zeki ve çevik bireylerin yetişmesi, ailelerin daha konforlu bir kullanıma dönüşeceğini düşündüğümüz parkın adına verimli kullanılması için belediyecilik anlayışlarının kırmızı çizgisi olduğunu bildiğimiz sigara izmariti toplama (!) amacıyla gitmişken gördüğümüz sorunları ve çözüm önerilerine dile getirmeyi uygun bulduk.
 
Kamuoyuna saygılarımızla..
 


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.