Şehit Yavuz Mete Yardım Tırı Cerablus’a Yola Çıktı

İnegöl Ertuğrul Gazi Derneği’nin 3.sünü gönderdiği ve adını Yavuz Mete yardım tırı bugün Cerablus’a yola çıktı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Oca 2017 / Cum 17:26 |
/ 1.765 Kez Okundu
| |

İnegöl Ertuğrul Gazi Derneği Başkanı Mehmet Erim, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Ertuğrulgazi Derneği olarak 3.’sünü yola koyduğumuz ve adını da Şehit Yavuz Mete koyduğumuz 1 TIR’ımızı Cerablus’a gönderiyoruz. Rabbim yapılan yardımları kabul eylesin. Yapmış olduğumuz yardım AFAD, Kızılay ve İHH’nın ortak düzenlediği bir depoya gönderiyoruz. Yaptığımız yardımların içerisinde 15 ton un, istişareler neticesinde oradaki ihtiyaçlara binaen bebek bezi, bebek maması, kışlık kıyafet ve battaniye olmak üzere 25 tonluk b ir yardımımızı yola çıkıyor. Bu yardım uğurlama törenine davetimizi kırmayıp gelen bütün sivil toplum örgütü yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “Hem ülkemizde hem de ülke dışında yaşanan olumsuzlukları berber takip ediyoruz. Ama takip etmekle de kalmıyoruz, hem bir müslüman olarak hem de bir insan olarak üzerimize düşen görevleri bir bir yerine getiriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının yardımları ile bireysel yardımlar ile güzel şeylere şahit oluyoruz. Çok yakın zamanda şehit olan kardeşimizin babası da burada. Rabbim şehidimize rahmetiyle rahmet eylesin. İnşallah bundan sonra iki süreçte de vatanı savunmak söz konusu olduğunda hep birlikte birlik tek yürek olacağımızı da burada söylüyoruz. Söz konusu olan yardım ise bunlar işin teferruatı. Bunları el birliği ile hallediyoruz. Ben Ertuğrulgazi Derneği’ne yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu yardım tırının hazırlanmasında emeği olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Son olarak konuşan Şehit Yavuz Mete’nin Babası Dursun Mete ise, “Allah hayırlara vesile etsin” dedi.Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.