Şenol Şahin istifa etti

Türk Eğitim Sen İnegöl temsilcisi Şenol Şahin görevinden istifa ettiğini duyurdu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
13 Eyl 2018 / Per 10:21 |
/ 16.838 Kez Okundu
| |
Türk Eğitim Sen İnegöl Sorumlusu Şenol Şahin yaptığı yazılı açıklamada ;
Bilindiği gibi birer Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan sendikalar, her STK gibi, temsil ettiği kesimlerin sorunları için çözüm üretmek ve tepki geliştirmek suretiyle başta siyaset olmak üzere ilgili tüm çözüm mercilerine paydaş olmak için teşkilatlanmış yapılardır. Bu durum paydaşlık hukuku üzerinden siyaset ve sendikacılık arasında sıkı bir ilişkinin var olmasına sebep olmaktadır. Lâkin işin doğası gereği, bu sıkı ilişkide, ‘sendikaların siyasete müdahil olma çabaları’ meşru ancak ‘siyasetin sendikalara müdahil olma çabaları’ gayrimeşru kabul edilmektedir.

Bursa kamuoyunun, hatta ulusal medya aracılığıyla zaman zaman da Türkiye kamuoyunun müşahede ettiği üzere, Bursa 2 No’lu Şube yapmış olduğu eylemler ve geliştirdiği söylemlerle sendikacılık alanında bir marka haline gelmiş ve özellikle 16 yıldır ülkemizde yaşanan tek parti iktidarı döneminde her tür baskı, tehdit ve yıldırma girişimine direnerek destansı bir mücadele vermiştir. Bizler de ilçelerimizde bir sendikanın temsilcileri olmaktan çok bu mücadelenin temsilcileri olmaktan büyük bir onur ve gurur duymuşuzdur. Fakat 24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’de hem yönetim sisteminin değişmesi hem de kurulan yeni siyasî ittifaklar neticesinde sendikacılık anlayışının değişeceği anlaşılmaktadır. Yaşanan bu anlayış değişikliğine özellikle Bursa’da siyasetin sendikaya “arka bahçe” muamelesi yapma girişimleri de eklendiğinde yıllardır yaşadığımız gurur bir utanç duygusuna dönüşmeye başlamıştır. 

Maalesef, ilçelerimizde temsilcisi ve yöneticisi olduğumuz Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No’lu Şube’de yaşanan istifa ve gelişmeler göstermektedir ki, şubemizin siyasetle olan ilişkisi gayrimeşru zemine taşınmış ve bizlerin kontrolünden çıkmıştır. Öznesi olamadığımız ve edilgen bir pozisyona itildiğimiz bu kurumun temsilciliğini ve yöneticiliğini yapmamızın da bir anlamı kalmadığına kanaat getirmiş bulunmaktayız.  Görünen odur ki; Türk Eğitim Sen Bursa 2 No’lu Şube’de artık birlik bozulmuş, düzen dağılmıştır.  Bu sebeple, kendi ilçelerimizde yıllardır temsilciliğini ve yöneticiliğini yaptığımız 2 No’lu Şube yönetiminin sendikal mücadeleyi anlamsızlaştıran tutum ve ilişkilerini protesto ediyor ve sendika ilçe temsilciliği ve yöneticiliği görevlerimizden istifa ediyoruz.

Türk Eğitim -Sen İnegöl Temsilcisi Şenol ŞAHİN ,Başkan yardımcıları Ayhan ERDOĞAN ,Salih YILDIRIM ,Mehmet KÖLEMEN ,Dr.Mehmet ÇİRANOĞLU,Levent KILIÇ, Can YILMAZ.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.