Sinan Aktaş’tan sert açıklama ‘Siz nasıl atandınız?’

İnegöl Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş müdür atamalarını eleştirenlere tepki göstererek siz nasıl atandınız dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Tem, 2019 / Çar 19:11 |
/ 3.605 Kez Okundu
| |
Programa Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu şube Başkanı Ramazan Acar, şube başkan yardımcıları, İlçe Başkanı Sinan Aktaş, ilçe başkan yardımcıları, ilçe kadın kolları ve kurum müdürleri katıldı.
 
Yenice’de açık havada gerçekleşen Programın açılış konuşmasını yapan İnegöl Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, "Yola çıktığımız ilk günden itibaren yenilikçi bir yaklaşımla üyesinden işyeri temsilcisine, kadın komisyonlarından kurum müdürü, müdür yardımcısı, memuru, hizmetlisine kadar ilçe istişare odaklı yönetim anlayışını, her üyemizi kucaklayıcı yaklaşımımızı sendikamızın her kademesinde hâkim kılma çabası içinde olacağımızı ifade etmiştik. Bugün bunu gerçekleştirmenin onuru ve kıvancı içindeyiz. Bundan böyle de bütün üyelerimizle sık sık bir araya gelerek hak mücadelesinde yan yana durmaya devam edeceğiz. Tüm üyelerimize hizmet etmenin onuru ve gururu içerisinde olacağız. İnsan, emek, demokrasi, medeniyet, adalet ve merhamet eksenli sorumlu sendikacılığın yanında, özlük ve özgürlük mücadelemizi sürdürmenin, iyiliği önermenin ve kötülüğü önlemenin de yegâne adresi olan Eğitim Bir-Sen’imizi daha da büyütmeye, hem sesimizi hem de sözümüzü yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.
 
KENDİLERİ NASIL ATANMIŞ ?
 
Aktaş; Birilerinin yönetici atamaları üzerinden mağduriyet üretmeye çalıştıklarını görüyoruz. Biz onların cemaziyel evvelini çok iyi biliriz. Kendileri nasıl atanmış acaba? Atananların yüzde 99’u ehliyetsizdir diyenler, bu yüzde 99 içinde sizin kaç üyeniz var? Bu tür talihsiz açıklamalar eğitim camiasına zarar vermektedir. Bir eğitimciye yakıştırmadığımız bu tür söylemlerin kimseye hiçbir faydasının olmadığı aşikârdır, dedi.
 
ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER VERDİ
 
Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Aktaş, “Öğretmenlik Meslek Kanunu; kanunla ilgili uzmanlık tanımlamaların açık ve net belirlenmesi gerektiğine ilişkin yaklaşımımız, 3600 Ek Gösterge konusunun zaman kaybetmeden verilerek sözün tutulması ve bu konunun takipçisi olduğumuz, gelir vergisi ödemede vergi diliminin ya yüzde 15’te sabit tutulması ya da vergi matrahının yükseltilerek mağduriyetin giderilmesi gerektiğine ilişkin önerimizde ısrarcı olunacağımız, enflasyon farklarının seneden seneye değil, farkın gerçekleştiği aydan itibaren hesaplanarak ödenmesi, mağduriyetin ancak bu yolla giderileceğini, öğretmene yönelik şiddet konusunun bir an önce öğretmenlik meslek kanununun kapsamına alınmasını, bu kapsamda sendikal önerimiz olan şiddet mağduru öğretmenlerin bakanlık nezdinde savunulması, avukat tahsis edilmesi ve şiddeti uygulayanların tutuklu yargılanmasının sağlanması gerektiğini, kariyer basamakları konusundaki mağduriyetin bir an önce giderilerek çalışanların motivasyonunu arttırıcı teşviklerin sağlanmasını istedik” diye konuştu. Aktaş Ek 1 değerlendirmesi ile ataması yapılan müdür ve müdür yardımcılarına hayırlı olsun temennileriyle sözlerini tamamladı.
 
Programda konuşan Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Ramazan Acar da, gündeme dair sendikal çalışmaları değerlendirerek, "Üyelerimizin büyük destek ve teveccühleri ile girilen yeni dönemde, güçlenen teşkilatımızla el ele vererek, mücadele ruhumuzu kaybetmeden, geldiğimiz nokta ile yetinmeden bizden umutlu olan tüm kamu çalışanlarımız için azim ve kararlılıkla alın ve akıl teri dökmeye devam edeceğiz. İlçe başkanımız başta olmak üzere okul Müdürlerimize, kadın kollarına ayrıca programın hazırlanmasında emeği geçen Eğitim Bir-Sen İnegöl yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Nevzat BALİ / 04 Tem, 2019 / Per 10:53
Yav he he.Vız gelir tırıs gider.