Sokak köpekleri meclis gündeminde

MHP Grup Sözcüsü Ahmet Genç sokak köpekleri ve başıboş atlar ile gelen şikayetleri meclis gündemine taşıyarak çözüm bulunmasını istedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
01 Ağu 2019 / Per 17:44 |
/ 1.493 Kez Okundu
| |
MHP Grup Sözcüsü Ahmet Genç, sokak köpekleri ve başıboş atları meclis gündemine taşıyarak bununla alakalı İnegöl Belediyesi’nin bir çalışma başlatması gerektiğini ifade etti.

Konu hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban bizler kanun gereği hayvan barınağına aldığımız hayvanlarının bakımlarını yaptıktan sonra aldığımız yere bırakıyoruz. Sağlıklı bir hayvanı alıp barınağa götüremiyoruz kanuna göre aykırı bir durum. Bir kesim bu hayvanları toplatın diyor bir kesimde Allah’ın yarattığı canlı sahiplenmemiz lazım diyor. Biz aldığımız sokak hayvanı sadece tedavi amaçlı alıyoruz. Bununla alakalı bir kanun düzenlemesi yapılıyor bildiğim kadarıyla. Bu konu ile alakalı çevre sağlık komisyonuna taşıyalım.” Dedi.

Yapılan oylama sonucu sokak hayvanları ve başıboş atlar ile Çevre Sağlık Komisyonu bir çalışma gerçekleştirecek.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.