Soydan’ı sert dille eleştirdi; Siyasi ikbali için istifa etmedi

Memleket Partisi’nde sular durulmuyor. Kurucu ilçe başkanı Yasemin Soydan ilçe başkanlığı için istifa ettiler söylemi üzerine Ali Mert Açarçiçek ise Soydan’ın siyasi ikbali için istifa etmediğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
08 Şub 2022 / Sal 15:19 |
/ 3.119 Kez Okundu
| |
Yasemin Soydan’ın yönetiminden 10 kişinin geçtiğimiz günlerde istifasını vererek yönetimin düşmesine neden oldu. Memleket Partisi Bursa İl Başkanlığı önümüzdeki günlerde İnegöl İlçesi için olağanüstü kongre kararı alacağı öğrenildi.

İLÇE BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNEN BİRİ ÖRGÜTLEMİŞ
Konu hakkında görüştüğümüz Memleket Partisi’nin kurucu ilçe başkanı Yasemin Soydan “Evet istifalar doğru. Olağanüstü kongre kararını il verecek. Beni 2 kişi rahatsızlığından 2 kişide iş yoğunluğundan dolayı arayarak istifa edeceğini söyledi. Genel Merkezimiz ise istifa sayısının 10 olduğunu söyledi. İstifalar genel merkeze yapılmış. Aralarında ilçe başkanlığını düşünen biri var bu yüzden böyle bir toplu harekete gitmişler” demişti.

ÇİFT ADAYLI KONGRE AYRIŞMANIN ETKENİ
Memleket Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı Eski Gençlik Politikalarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ali Mert Açarçiçek ise Yasemin Soydan’ı sert bir dille eleştirerek “Büyük hedeflerle başlanan bu yolculukta, maalesef bizimde istemediğimiz yönetim içinde ikiye bölünmeler yaşandı. Partimizin Bursa il kongresinde çift adaylı gidilen seçim bu ayrılmanın baş faktörlerinden biri oldu.”

PATRON GİBİ TAVIRLAR SERGİLENDİ
“Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce'nin İnegöl’e gelişinde verilen fotoğraflarda genel merkez kurucularından ve Yasemin Soydan'a yakınlığı ile bilinen bir şahsın İnegöl İlçe Başkanlığının patronu gibi tavırlar sergiledi. “

SOYDAN KULAK ASMADI
Tasvip etmediğimiz bu olay sonucunda istifa eden ilçe yönetim kurulu üyelerimiz bu olayla alakalı rahatsızlığımızı yönetim kurulu toplantısında dile getirmiştik. Fakat Kurucu İlçe Başkanı Sayın Yasemin Soydan bu rahatsızlıklara kulak asmadı.

HARCANAN PARA KARŞILIĞINI BULMADI
Daha sonra bol kepçeden harcanan paralar, tüm ilçe yönetiminin aidatlarını ödemesine rağmen maddi sıkıntılara yol açtı. Hiç bir saha çalışmasında bulunulmadı, üye sayısında gözle görünür bir artış yaşanmadı.

SİYASİ İKBALİNİ DÜŞÜNDÜ
Tüm bunlar yaşanırken Kurucu ilçe Başkanı Soydan’a yönetici arkadaşlarının istifa talebinde bulunulmasına rağmen siyasi ikbalini düşünürek göreve devam etti.

11 KİŞİ İSTİFA ETTİ
Daha sonra 11 yönetim kurulu üyelerimizin istifa dilekçeleri ne Memleket Partisi İnegöl İlçe Başkanlığınca ne de Bursa İl Başkanlığı tarafından işleme alınmadı.
Geldiğimiz bu süreçte görevlerinden istifa eden 11 ilçe yöneticilerimiz siyasi ve hukuki haklarını kullanarak, son çare olarak istifa dilekçelerini noter aracılığı ile gerekli mercilere ulaştırdı ve olağanüstü kongre talebinde bulundu.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.