Su fiyatlarına zam kapıda!

Yüksek dövizin üretim maliyetlerine olumsuz yansıması su fiyatlarını da etkileyecek. Haziran ve temmuzda zam bekleniyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
08 Haz 2023 / Per 16:12 |
/ 4.222 Kez Okundu
| |
Seçim sürecinin tamamlanmasıyla döviz kurundaki yükseliş sürüyor. Özellikle yüksek doların üretim maliyetlerine olumsuz etkisi fiyatlara da yansıyor. Yükselen döviz kuru, lojistik gider ve artan maliyetler nedeniyle damacana su fiyatına yeni zam gündemde. 2022'de su fiyatları ikiye katlanırken bu yılın başında da damacanaya markaya göre 5-8 TL arası zam gelmişti. Geçen ay da bazı markalar 7,5 TL zam yaptı. Türkiye'de 300 markanın faaliyet gösterdiği paketli su pazarında ortalama damacana su fiyatı 50 lirayı aştı.

'YENİ ZAM SÜRPRİZ OLMAZ'

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, GetirSu Başkan Yardımcısı Hakan Kal, "Bu ay ve temmuzda suya yeni zam olursa sürpriz olmaz. Su fiyatları arttıkça tüketici de yüksek fiyatlı markalardan düşük fiyatlı su satan markalara yöneldi" dedi.

Türkiye'de kişi başı yıllık ambalajlı su tüketiminin 125 litre olduğunu anlatan Kal, 2022'de ambalajlı su pazarının yüksek fiyat artışları nedeniyle yüzde 4 küçüldüğünü söyledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.