Süte zam geldi

Bursa - Bilecik - Yalova Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Nurettin Çakır yaptığı açıklamada çiğ süt destek primi hariç litre fiyatı 4,70 TL olarak belirlendi dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
30 Kas 2021 / Sal 19:37 |
/ 14.411 Kez Okundu
| |
Bursa - Bilecik - Yalova Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Nurettin Çakır yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
Ulusal Süt Konseyi Soğutulmuş Çiğ Süt Tavsiye Fiyatı Bilindiği üzere 16.06.2021 tarihinde 1 Temmuz 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında kalite esaslı soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını 3,20 TL/Litre olarak belirlenmişti. Çiğ süt üretim maliyetinde yaşanan artış sebebiyle Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını belirlemek üzere 29.11.2021 tarihinde toplanmıştır. Bu kapsamda 08 Aralık 2021 tarihinden geçerli olmak üzere soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatı (çiğ süt destek primi hariç) 4,70 TL/Litre olarak belirlenmiştir. Soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatında; 2019/64 sayılı Çiğ İnek Sütünün Sınıflandırılmasına İlişkin Tebliği ile belirlenen A Sınıfı çiğ sütün dönemine ait protein ve yağ değerleri baz alınacaktır. Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişim) için ± 7 Kuruş fark uygulanacaktır. Ulusal Süt Konseyi, çiğ sütün üretim maliyetinde öngörülmeyen değişimler görülmesi durumunda yeniden toplanıp karar verecektir. Üreten çiftcilerimize ve süt sağan üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun..

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.