Tıp Bayramı’nı kutladılar

Belediye Başkanı Alper Taban, 14 Mart tıp bayramı nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ile AK Partili yöneticilerin de katıldığı 14 Mart kutlamasında sağlık çalışanlarıyla pasta kesilip çiçek takdim edildi.

Eklenme: 14 Mart 2019 / Perşembe 20:00:18
A A / 11116 Kez Okundu
| |

Belediye Başkanı Alper Taban, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesini ziyaret etti. AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, bazı meclis üyelerinin de katıldığı hastane ziyaretinde, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı.

15.30’da yapılan ziyarette hastanenin konferans salonunda hekimler ve sağlık çalışanlarıyla buluşan Milletvekili Ödünç, Başkan Taban ve beraberindeki heyet, burada günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarla sağlık çalışanlarını kutladı. İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hayrettin Göçmen’in konuşmasıyla başlayan kutlama programında Göçmen şu ifadelere yer verdi: “14 Mart tıp bayramı münasebetiyle burada toplandık. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığı için tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Çok önemli, büyük ve yüce bir iş yapıyoruz. İnanıyorum ki yaptığımız işleri büyüklerimiz görüyor ve takdir ediyorlar. Bizim tek dileğimiz bizlere yardımcı olsunlar.”

İDH HİZMET ALANIN DA HİZMET VERENİN DE MUTLU OLDUĞU BİR YAPI
Belediye Başkanı Alper Taban ise tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart tıp bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Gerçekten çok önemli, kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bunun bizler de farkındayız. Hep deriz ya Allah düşürmesin ama eksikte etmesin. Artık yeni sistemde aile hekimlikleri var, hastanelerimiz var. İyi ki varsınız. Bu hastane bölgesinde çok özel bir hastane. İnsana değer veren, önemseyen, yaşayan ve yaşatan hastane. İnsan dostu bir hastane. İnegöl Devlet Hastanesi güzel bir hastane. Bizim tüm sağlık çalışanlarımız da İnegöl’de vatandaşlarımıza güzel bir hizmet veriyorlar. Öncelikle insan kalitesi ve insana yatırımı önemsiyoruz. Çalışan ve hizmet alan iki kitle var. İki kitlenin de kazan kazan politikasıyla yürüdüğü, her iki tarafın da mutlu olduğu bir yapının var olmasını arzu ediyoruz. Burada çok nezih bir mekanda hastalarınızı bekliyorsunuz. Aynı şekilde vatandaşlarımız da hayal boyutunda olan bu mekanlara geliyorlar. Eski yapıları ben unutmuyorum. Bir şekil, estetik, mimari yoktu. Şimdi bakıyorum bu hastanenin bir mimarisi var. Ben emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİZLER İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR
Milletvekili Atilla Ödünç de 14 Mart tıp bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; “İnşallah bugün sizlere gösterilen bu hürmet 265 gün devam eder. Sizler bizler için gerçekten büyük önem arz ediyorsunuz. Neredeyse 7 gün 24 saat çalışma sistemiyle hizmet ediyorsunuz. Bu vesileyle her birinize şükranlarımı arz ediyorum. 17 yıldır AK Parti’yle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yol çerçevesinde sağlık alanında da ciddi yatırımlar gerçekleştirildi. Artık sağlık hizmetleri çeşitli kademelerle birlikte aile hekimlerinden başlayıp 1’inci, 2’nci ve 3’üncü kademe hastanelerde her türlü hizmeti vatandaşımız çok kolay bir şekilde ediniyor. Burada içinde bulunduğumuz İnegöl Devlet Hastanesi de gösteriyor ki sadece hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız değil artık mekanlarımız da daha hijyen, daha ergonomik bir yapıya sahip. Bu da buradan hizmet alacak hastalarımızın hem hekimlik mesleğine hem de sizlere olan memnuniyetini bir kat daha arttırıyor. Ben gönülden inanıyorum ki yapılan bu çalışmalarla birlikte hem bu sektörde hizmet veren değerli hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız hem de sizlerden bu hizmeti alan, sizlere minnettar olan vatandaşlarımız artık daha memnun. Rabbim tüm milletimize sağlık içerisinde hayatımızı devam ettirmeyi nasip etsin” ifadelerinde bulundu.

HASTANE MÜZESİ GEZİLDİ
Konuşmanın ardından sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta kesimi gerçekleştirilirken, çiçek takdimi de yapıldı. Ardından İnegöl Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan hastane müzesi gezilerek incelendi.

Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.