Toktaş’tan Bahçeli’ye cevap

İYİ Parti Bursa Milletvekili aday adayı Hasan Toktaş, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin toplanan imzaların araştırılması ifadesini talihsiz açıklama olarak yorumladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 May 2018 / Cum 19:50 |
/ 11.621 Kez Okundu
| |

İYİ Parti Bursa bölgesinden aday adaylığını açıklayan İYİ Parti GİK üyesi Hasan Toktaş, Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için toplanan imza kampanyasına 80 yaşındaki annesi Ayşe Toktaş ile katıldı.

80 Yaşındaki Ayşe Toktaş Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı adayı olması için bugün saat 18.00’da ilçe seçim kuruluna giderek imza verdi.

İYİ Parti standı önünde açıklamalarda bulunan İYİ Parti Bursa milletvekili aday adayı Hasan Toktaş “Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum yasa gereği 100 bin imza gerekiyor ama şuan itibariyle Meral Akşener 140 bin imzayı geçmiş durumda, bu Türk siyasi hayatında eşi benzerine rastlanmamış bir durum.”

HEDEF 1 MİLYON İMZA

Hedeflerinin 1 milyon imza olduğunu belirten Toktaş “Yerele baktığımız zaman İnegöl’ümüzde de çok ciddi bir ilgi alakanın olduğu gözlenmekte. Meral Akşener’in adaylığı için, Sayın Temel Karamollaoğlu’nun, Doğu Perinçek’in adaylığı ile alakalı ciddi bir teveccühün olduğunu görüyoruz. Bu demokrasimiz adına çok güzel bir durum. Ben 100 bin değil milyon imza toplayacağımızı düşünüyorum. Bu yönde çalışma yapan İnegöl’deki milletvekili aday adayı arkadaşlarıma ilçe başkanıma yönetici arkadaşlarıma ve bugün için burada demokratik tavrını her türlü tehditte karşı ortaya koyan vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.”

BURSA’DA HEDEF 40 BİN İMZA

“Biz Bursa genelinde 40 bin imza toplayacağımızı düşünüyorum, bugün zannediyorum 10 bin imza toplandığını düşünüyorum.  Şuan da Meral Hanım isterse 21 milletvekilinin imzasıyla adaylığını açıklayabilirdi. Meral hanımın bir sözü vardı ben milletimin adayı olacağım demişti ve şuanda da milletimizin adayı olma yönünde milyon imzayla kendisini aday yapacağız.”

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin adaylıklar ile alakalı toplanan imzaların araştırılması ile alakalı söylemine cevap veren Hasan Toktaş talihsiz bir açıklama olarak yorumladı.

SAADET PARTİSİ’NİN STANDINI ZİYARET ETTİ

Basın açıklaması sonrası Saadet Partisi’nin standını ziyaret eden Toktaş burada bir müddet sohbet ettikten sonra başka bir programa katılmak için bölgeden ayrıldı.Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.