Tunç Soyer’e İnegöl’den tepki

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Belediyeye ait konutları depremzedelere tahsis ederken yaptığı, ‘emlakçı ve komisyoncuyla uğraşmadan’ ifadelerine tepki gösterdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
14 Kas 2020 / Cmt 19:32 |
/ 21.603 Kez Okundu
| |
İzmir'de yaşanan depremin ardından dayanışma çağrılarına bir destek de emlakçılardan gelmişti.  Bölgedeki emlakçılar bir araya gelerek depremzedelerden hizmet bedeli talep etmeme kararı aldı. Emlakçılar ayrıca, her türlü gayrimenkulü bulma konusunda da gönüllü olarak çalışacaklarını açıkladı.
 
Kimi mülk sahiplerinin depremin yarattığı konut arzı kıtlığından sonra kira fiyatlarına yüzde 50’lere varan oranlarda zam yapmasına, İzmir’de en çok emlak ofisleri tepki göstermiş ve fırsatçılığa karşı Belediyelerin ve kamu kurumlarının müdahale etmesi çağrısında bulunmuştu
 
İzmir Belediyesi’nin depremzedelere tahsis ettiği Uzundere’deki konutları inceleyen Başkan Tunç Soyer’in bu esnada yaptığı açıklamada, ‘Soğukta, emlakçı ve komisyoncuyla uğraşmadan, bir yıllık kira bedelini düşünmeden, huzurla yaşayacakları bir mekan hazırlıyoruz. Depremzedeleri de bu konutlara davet ediyoruz’ şeklindeki açıklaması, tüm Türkiye'deki emlak ofislerinin tepkisini çekti.
 
Konu ile alakalı bir tepki de İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcıdan geldi. Meslektaşlarının deprem sonrasında her türlü fedakarlığı yaptıklarının altını çizen Uçaravcı, " Tunç Soyer'in  ‘emlakçı ve komisyoncuyla uğraşmadan’ açıklaması üzücü olduğu kadar, düşündürücüdür.  Meslektaşlarımız orada hizmet bedeli almadan ve gönüllü olarak her türlü desteği vermiştir. Yaşanan acının asıl sorumluları 20 kat izin verilen bölgelerde ki zemin etüdü, bölge de ki fay hatlarının nerden geçtiğine bakılmadan verilmesidir. Ayrıca binalarda teknik eksikliklerine göz yumanlardır”  ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.