Türk Lirası %25 zayıfladı

İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Adem Emre altındaki yükseliş sonrası önümüzdeki günler sıcak günler gibi görünüyor dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Nis 2018 / Çar 16:04 |
/ 5.757 Kez Okundu
| |

İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Adem Emre, “Altın yükseliyor demek TL’mizin kaybıyla alakalı bir konudur. Avronun, doların paramız karşısında değerlenmesi paramızın alım gücünü etkiliyor. Yakın zamanlarda TL’miz yüzde 25 zayıfladı. Ons olarak baktığımızda daha önceki dönemlerde döviz yükseldiğinde onslarda bir parça gerileme söz konusu olurdu. TL’de 3 kuruş yükseliyorsa onsta da 1 puan geriye oynuyor nispeten dengeliyordu. Ülkemiz ve ülkemize benzer bazı Ortadoğu ülkelerinin paraları da dolar bazında değer yitiriyor. Bu paraların Avrupa paraları ya da Amerikan paraları karşısında değer yitirdikleri bir gerçektir. Bu da doğal olarak altına yansıyor. Geçici bir konu gibi düşünmek doğru olmaz. Amerikan uçak gemisinin bölgeye hareketlenmesi bunu tetikledi. Burada pazarlık da müzakere de söz konusu olabilir, kendi sebeplerini kendileri biliyorlar. Önümüzdeki günler sıcak günler gibi görünüyor, temkinli olmak lazım.”

 

İPOTEKLER YETERSİZ GELİYOR

“Türkiye’nin bir o kadar daha borcu fazlalaştı. İşadamları için kredi kullananlar, milletimiz için gerçektir bu. Toplum olarak borcumuz fazlalaştı. Finans kuruluşlarından bir kaynak temin etsek de paramızın faizinin daha yüksek olarak bize yansımasına sebep oluyor. Bu da kredi maliyetini yükseltiyor, ipotekler yetersiz geliyor. İlave ipotek olmazsa marjınız düşüyor, bu da işinize aks ediyor. İnşallah geçici olur. Aklıselim hareket etmek lazım. Ülkemiz savaş halinde. Yine de devlet politikası olarak iyi duruluyor diye düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur” dedi.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.