Türkiye 3.sü İnegöl’den

İstaş Kentaş Ortaokulu öğrencilerinden Kübra Yazıcı karate dalında Türkiye üçüncüsü oldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Nis 2017 / Sal 12:06 |
/ 9.066 Kez Okundu
| |

12 Nisan 2017 tarihinde Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında büyük bir mücadele veren İstaş Kentaş Ortaokulu öğrencilerinden Kübra Yazıcı, karate dalında rakiplerini geride bırakarak Türkiye üçüncüsü oldu.

                Daha önce katıldığı Bursa, Aksaray, Sakarya, Yalova şehirlerinde düzenlenen bölgesel turnuvalarda yedi şampiyonluk ve bir bronz madalya kazanan Kübra Yazıcı, bu başarılarını Türkiye turnuvasında kazandığı bronz madalya ile taçlandırdı. Kazandığı madalya ile Türk Milli Takımına davet edilen İstaş Kentaş Ortaokulu öğrencilerinden Kübra Yazıcı, gelecek aylarda ülkemizi uluslararası müsabakalarda da temsil edecek.

          Okul Müdürü Orhan Erdoğan İstaş Kentaş ortaokulu olarak öğrencilerimizin akademik başarıları kadar hayatın her alanında ilgi ve istidatları doğrultusunda başarılı olmaları için imkânlar hazırlıyoruz. Kübra Yazıcı kızımız geçen yılda Bursa şampiyonu olmuştu. Bu sene başarısını arttırarak Bursa birinciliğinden sonra Türkiye üçüncüsü olmuş ailesini ve okulumuzu bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ederken, bu başarıda emeği geçen başta hocalarına ve her türlü desteği sağlayan ailesine şahsım ve öğretmenlerimiz adına sonsuz teşekkür eder kızımızın başarılarının devamını dilerim.

                Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.