Uluslararası Alija Düşünce Derneği Saadet İnegöl’ü ziyaret etti

Uluslararası Alija Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Sert ve yönetim kurulu üyeleri önceki akşam Saadet Partisi’ni ziyaret ettiler.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
13 Oca 2017 / Cum 12:53 |
/ 1.318 Kez Okundu
| |
Samimi bir ortamda geçen ziyarette konuşan Uluslararası Alija Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Sert, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ertan SÜTÇÜ'ye karşılamadan dolayı teşekkür etti. Sert yaptığı konuşmada İnsanlığın yaşamakta olduğu çok boyutlu krizlere ilişkin fikirleri ve çözüme yönelik aktif mücadelesiyle Aliya İzetbegoviç'in, çağımızın en büyük tanıklarından biri olarak iyi anlaşılmayı hak eden bir bilge önder olarak sadece Müslümanların değil tüm insanlığın dikkatle mütalaa etmesi gereken bir şahsiyet olduğunu belirtti. Ahmet Sert Aliya İzzetbegoviç ile Rahmetli Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN arasında manevi büyük bir bağın bulunduğunu belirterek, "Rahmetli Erbakan hocamız her dönemde Bosna'nın yanında oldu. Hatta bundan dolayı gerek 28 Şubatta gerekse 28 Şubat sonrasındaki davalarda bunun bedelini tek başına ödedi. Hiç bir zaman bizleri yalnız bırakmadı. Bosna mücadelesinde gerek Erbakan Hocamızın gerekse Milli Görüş teşkilatlarıının verdiği maddi ve manevi destek herkes tarafından bilinmektedir. Allah her iki liderimizden de razı olsun" dedi.  Sert, Alija Düşünce Derneği olarak bir çok faaliyet ve projeler gerçekleştirdiklerini dile getirerek "Hali hazırda Bosna'da bir çok bölgedeki okullarda Bilgisayar sınıfı ve kütüphane oluşturma projemiz devam etmektedir. Bu kapsamda sizlerden de maddi ve manevi desteklerinizi beklemekteyiz" dedi. 

Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi İlçe Başkanı Ertan SÜTÇÜ şu şekilde konuştu: "Cennet Mekan Aliya İzzetbegoviç, yaşadığı zamanda ve mekanda. tüm müslümanlara ve insanlığa yol gösterici bir yıldızdı. O düşünce adamı olmasının yanı sıra aynı zamanda inancını, düşüncesini, bilgisini, hayatını bir denge içinde aksiyona geçirmiş bilge bir insandır. Rahmetli Hocamız gibi bir Aksiyon adamıdır.  Bilimi dinleştiren materyalizmin Batı kanalıyla dünyaya hakim olduğu çağda Erbakan da  Aliya da madde ile manayı, din ile bilimi, dünya ile ahireti birleştiren ve bunu aksiyona döken insanlardır. Çünkü her ikisi de İnsanlığın Saadetini bunda görüyordu. İslam coğrafyasında her ülkeden böyle şahsiyetleri okuyup anlayarak rol model seçmeye ve sayılarını çoğaltmaya bizim çok büyük ihtiyacımız var. Bize doğru yolu gösteren semamızın bu yıldızını tanıtan Alija Düşünce Derneğimize ve Dernek Başkanımız Ahmet SERT beye teşekkür ediyorum." dedi. 

Aliya İzzetbegoviç'in "Din ile bilim, ahlâk ile siyaset, bireysel ile toplumsal, maddi olan ile manevi olan arasında arabuluculuk yapmaya talip olan İslam düşüncesi, yeni şekil ve araçlar bulmakla mükelleftir. " sözünü tekrar eden Ertan SÜTÇÜ," işte bu ifadeleriyle Bilge Adam Aliya, İslam Birliğine olan inancını ve gerekliliği bir kez daha vurgulamıştır. Bizlerin İslam ortak noktasında toplanarak ancak huzur ve saadete erişebileceğimizi belirtmiştir." dedi. 
 
Konuşmalarda söz alan Alija Düşünce Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nevzat SERT ise Bosna mücadelesinde yaşananların canlı şahidi olarak Rahmetli Erbakan'ın Bosna'daki özellikle silah fabrikası yapımındaki emek ve katkısından bahsetti. Kamuoyunda kayıp trilyon davası olarak da bilinen meselenin kaynağını şu şekilde izah etti: "1992’de Sırp maşasıyla başlayan Bosna’daki Haçlı katliamına karşı, İslam âleminde ilk önce Erbakan’ın Türkiye’si harekete geçti. İslam Âleminin Mücahit Lideri, Bosna için Türkiye’nin ilk insani yardım vakfı olan İHH’yı kurarak bölgeye gönderdi. Bosnalı Müslümanların ihtiyaçlarını gidermek için de Avrupa Milli Görüş teşkilatları, Milli Gençlik Vakfı gibi kurumlarını seferber etti.
Bosna ordusunun savunma ihtiyacını karşılamak için Saraybosna’daki yağ fabrikasını roket ve silah atölyeleri olarak dönüştürmeyi başardı. Bu yardımlara vefa amacıyla Bosna ordusu tarafından Saraybosna kuşatmasını yarmayı başaran özel birliğe ‘’MGV’’ adı verildi. Birçok Boşnak komutan ise yapılan yardımlar nedeniyle silahlarının üzerine ‘’MGV’’ ismini kazımıştı. Avrupa’daki Milli Görüş teşkilatları, Bosna’dan göç etmek zorunda kalan mültecilere evlerini açarak, gözleri önündeki drama tepkisiz kalan dünyaya inat, örnek bir İslam kardeşliği tablosu sundu.' dedi.
 
 


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.