Umut Ortakçı AK Parti’den başvuru yapan ilk isim

Ak Parti’de 5 Kasım tarihinde başlayan aday adaylığı sürecinde İnegöl Belediye Başkan aday adaylığı için ilk başvuru Umut Ortakçı’dan geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Kas 2018 / Cum 15:29 |
/ 21.029 Kez Okundu
| |
AK Parti’de İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı için başlayan resmi süreçte ilk başvuruyu Umut Ortakçı yaptı.
Umut Ortakçı bugün hazırladığı dosyayı AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatına teslim etti.

UMUT ORTAKÇI KİMDİR?

Umut Ortakçı 30.10.1978 İnegöl'de dünyaya geldi. 1990 yılında Gazipaşa ilkokulundan, 1993 yılında Sinanbey ortaokulundan, 1996 yılında ise İnegöl lisesinden mezun oldu. Üniversiteyi Uludağ Üniversitesi makina Bölümü’nde okuyan Ortakçı bu okuldan 2001 yılında mezun oldu.

1995 yılında Ortakçı Cam A.Ş. Yönetim kurulu Üyeliği ile iş hayatına başladı. 1998 yılında 21. Yüzyıl eğitim kurumları A.Ş. Yönetim kurulu Üyeliği ve 2008 yılı itibari ile de Ortakçı inşaat A.Ş. Yönetim kurulu başkanlığı görevini icra etmektedir.

Umut Ortakçı, Melike Ortakçı ile evlidir. Duru ve Alya isminde iki kız çocuğu babasıdır.

Umut Ortakçı halen ; TOBB Bursa genç girişimciler kurulu icra kurulu üyeliği, İnegöl Ticaret Ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı, Ortakçı spor kulübü onursal başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, Güney Marmara genç işadamları federasyonu yönetim kurulu üyeliği, İnegöl Genç İşadamları Derneği üyeliği, Marmara ve iç Anadolu sanayici ve işadamları dernekler federasyonu genel kurul üyeliği, Güney Marmara turistik otelciler ve işletmeciler birliği derneği genel kurul üyeliği, Beşiktaş jimnastik kulübü genel kurul üyeliği, İnegöl Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve İnegölspor Kulübü Genel Kurul Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.