Vakalar arttı, rehavete kapılana ceza kapıda

Kaymakam Şükrü Görücü 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte, tedbiri elden bırakan vatandaşlara uyarılarda bulunarak, maske takma zorunluluğu bulunan yerlerde maskesini takmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlara cezai yaptırımın uygulanacağını belirtti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Haz 2020 / Cmt 12:28 |
/ 15.873 Kez Okundu
| |
İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, koronavirüs ile mücadele kapsamında maske kullanımının önemine dikkat çekerek İnegöllü vatandaşları uyardı.

İnegöl’de belirlenen 28 farklı noktada maske takmanın zorunlu olduğu genelgeye rağmen, özellikle gençlerin maske kullanmaması gözlerden kaçmadı.

Bursa Valiliği tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen maskesiz sokağa çıkma yasağına İnegöllü vatandaşların büyük bölümünün uymadığı görüldü.
İnegöl’de sokağa çıkan her 3 vatandaştan ortalama 2’sinin maske kullanmadığı ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları gözlemlendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan normale dönme adımlarının ardından vatandaşlar rehavete kapılarak maske kullanımına özen göstermemeye başladı.

KURALLARA UYALIM

Kaymakam Şükrü görücü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
"Kontrollü normalleşme kapsamında, cumhurbaşkanımızın da dediği gibi maske kullanımı, sosyal mesafe ve kişisel hijyen çok önemli. Bilim kurulu üyelerinin ve sağlık uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda, virüsün bulaşmasını engellemek için maske kullanmalıyız. Ben bu konuyla alakalı İnegöllü vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyorum. Süreci ülke olarak da İnegöl özelinde de güzel yürüttük. Şimdiden sonra da dikkatli olacağız ve bu beladan hep birlikte kurtulacağız.”

VAKA SAYISINDA ARTIŞ VAR

 Maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve hijyene vatandaşlarımız dikkat etsinler ve uysunlar. Tedbiri elden bırakmayalım. İnegöl’de vakalarda artış söz konusu. Tedbiri elden bırakırsak daha vahim tablolarla karşı karşıya kalabiliriz.”

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

“Valilik tarafından belirlenen 28 noktada maske kullanmayan vatandaşlar tespit edilirse gerekli cezai işlem uygulanacak. Kurallara uyalım, herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. “


 
İnegöl’de maske takmanın zorunlu olduğu yerler ise şu şekilde;
1-İNEGÖL AVM
2-ÖZDİLEK AVM
3-SARRAFLAR CADDESİ VE KAPALI ÇARŞI
4-PARK CADDESİ
5-KASIM EFENDİ CADDESİ
6-ATATÜRK BULVARI
7-NURİ DOĞRUL CADDESİ
8-ANKARA CADDESİ
9-BELEDİYE CADDESİ
10-MAHMUT ESAT BEY CADDESİ
11-ADNAN MENDERES CADDESİ
12-AHMET AKYOL CADDESİ
13-İSTİKLAL CADDESİ
14-ŞEBBOY CADDESİ
13-ALTAY CADDESİ
14-HASTANE CADDESİ
15-ZAFER CADDESİ
16-İNEGÖL CADDESİ
17-ERTUĞRUL GAZİ CADDESİ
18-ANAFARTALAR CADDESİ
19-MER-PA KAPALI PAZAR YERİ
20-CUM-PA KAPALI PAZAR YERİ
21-PAZARTESİ PAZARI(AÇIK)
22-CUMARTESİ PAZARI (AÇIK)
23-SALI PAZARI (ALANYURT KAPALI PAZARI)
24-MESUDİYE PAZARI (AÇIK)
25-AKHİSAR YENİ İNEGÖL PAZARI (KAPALI)
26-YENİCE KONUTLAR PAZARI (AÇIK)
27- KURŞUNLU MAHALLESİ PAZARI (AÇIK)
28-HUZUR MAHALLE PAZARI (AÇIK)


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Ahmet Kaya / 13 Haz 2020 / Cmt 13:29
Şükrü Görücü beyin makamından geçerken kafamda acaba telefon borcunumu ödesem yoksa elektriğimi derken şükrü bey sol taraftan vatandaşa yani bana bağırmaya başladı sen niye takmıyon karar var vs vs sonrasında taktığımda gözünün önünde bir aşşalayıcı şekilde işine bak vs vs yanında bi polis bi görevli var dı polis kaymakam diyordu bende elektirkle telefon borcunu düşünürken kaymakam fazla da önemli değildi hiç bir makamın vatandaşına aşşağalayıcı ve emri baki konuşması gerekmez diye düşünüyordum ki şükrü beyi görene dek kaymakam değişsin acil bide adam yaşlanmış önüne gelene emir veriyo.
TEK / 15 Haz 2020 / Pzt 10:19
Ne kadar komik bir şey . Geçen gün belediye meydanında devriye arabasında duran polise sordum . Bu alan da maskesiz gezmek yasak değil mi ? Ne yasağı dedi öyle bir yasak olsa haberimiz olurdu . Öyle bir bilgi gelmedi bize dedi . Tamam dedim memur bey siz nöbetinize devam edin ... Gülervmisin ağlar mısın ?