Vicdansız ev sahipleri TOKİ’yi bekliyor

İnegöl’de TOKİ’den ev kazanan kiracılar Ağustos ayı itibari ile yeni evlerine taşınacak. Kiracıların evden çıkmasını ise ev sahipleri dört gözle bekliyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
27 May 2022 / Cum 15:47 |
/ 19.823 Kez Okundu
| |
İnegöl’de 3.Etap TOKİ konutlarında sona gelindi. Konutların bitmesini hak sahipleri dört gözle beklerken ev sahipleri de TOKİ’den hak kazanan kiracıların evlerinden çıkmasını dört gözle bekliyor.

KİRALAR CAN YAKIYOR
İnegöl’de artan konut ihtiyacı ile beraber ortalama konut fiyatları 1 milyonu bulurken, kiralık daire fiyatları ise dudak uçuklatıyor.

YÜKSEK BEDELLLE KİRALANACAK
Ev sahipleri mevcut kira ücretlerini kanunun belirtiği fiyat üzerinden yapamazken, kiracıların evlerinden çıkması durumunda yeni kiracılara yüksek bedeller evlerini kiralıyorlar.

805 YENİ KİRALIK DAİRE
İnegöl’de 3. Etap TOKİ’nin tamamlanması ile birlikte 805 kiracı ev sahibi olarak yeni evlerine geçmiş olacak. Boşalacak olan 805 daire ise ev sahiplerinin belirleyeceği yeni kira fiyatı ile yeni kiracılara kiralanacak.

%100 ARTIŞ KONUŞULUYOR
Öte yandan kira fiyatlarında bir denetimin olmamasından olayı yeni kiraların %100 artışla kiralanacağı şuan konuşulmaya başlandı.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Yıldıray Memiş / 27 May 2022 / Cum 23:11
Ben de kiracıyım fakat son Bir sene de Temel gıda olan ekmek bile yüzde yüzden fazla zamlandığına göre ev sahipleri yüzde yüz zam yapınca neden vicdansız oluyor tepki çekiyor anlamakta güçlük çekiyorum.
Zulfiyya / 28 May 2022 / Cmt 05:18
Tekirdag süleymanpaşada Haziranda kira kontratimiz bitiyor kiralik ev bulamiyoruz boş daire çok ve birkaçı var fiyatlar uçmuş sokaktaktami kalalım bir çözüm bulun
Yiğit / 29 May 2022 / Paz 15:59
Bu haberi yazan 1 milyona git ev al. Bana 1000 liraya kiraya Verde göreyim. Bu memleketi bu hale getiren beceriksiz Akp bir şey deme evsahipleri suçlu öylemi. Şekerin 5 kilosu 100 lira olmuş çay 90 lira olmuş ev sahipleri yüzde yüz zam yapacakmış. Benzin olmuş 25 lira bunuda ev sahipleri yaptı ben sana söyliyeyim BECERİKSİZ AKP yaptı Bu ülkede yüzde 300 enflasyon oldu sen nasıl habercisi.