Yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere hazırlanan ve içerisinde çeşitli yardım malzemelerinin yer aldığı TIR bölgeye hareket etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
29 Oca 2020 / Çar 16:43 |
/ 8.530 Kez Okundu
| |
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Bursa ili Oda ve Borsalar tarafından ortak bir hareketle başlatılan yardım kampanyasına İnegöl iş dünyası olarak hızlı bir şekilde katılım gösterildiğini ifade eden İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Odanın koordinasyonunda hazırlanan TIR’ın yardım malzemelerini teslim etmek üzere yola çıktığını dile getirdi.
 
Deprem bölgesine hareket eden TIR’da yaklaşık 8 bin parça giyim-kuşam malzemesi, 545 ısıtıcı, 245 battaniye ile 54 koli ve 6 paletten oluşan erzak bulunduğu ve malzemelerin yaklaşık ekonomik değerinin 400 bin Lira civarında olduğunu kaydeden Uğurdağ, Oda tarafından yapılan destek çağrısına üyelerin hızlı bir şekilde cevap verdiğine ve İnegöl’ün yardımlaşma kültürünün de güçlü olduğuna vurgu yaptı.
 
İnegöl’ün insani konularda her zaman duyarlı olduğunu ve cömert bir şekilde elini taşın altına koymaktan kaçınmadığını belirten İTSO Başkanı Uğurdağ, “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acılarını ve kayıplarını paylaşıyoruz. Bu zor günlerinde onlara destek olmak bizim boynumuzun borcudur. Tüm yurtta bu yardım anlayışının yaygın bir şekilde var olduğunu görüyoruz. İşte, bizim millet olarak ve ülke olarak güçlü olmamızın sebebi bu dayanışma ve birlik beraberlik anlayışıdır. Yardım çağrımıza destek veren tüm üyelerimize, iş dünyamıza, halkımıza ve yardımların ulaşmasında emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah ülkemize, milletimize bir daha bu tür felaketler yaşatmasın.” dedi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.