Yavuz Uğurdağ aday adaylığını açıkladı

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ oda başkanlığı görevinden ayrılıp AK Parti’den İnegöl Belediye Başkan aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Kas 2018 / Cum 14:55 |
/ 43.457 Kez Okundu
| |
AK Parti’de aday adaylığı konusunda açıklama yapması merakla beklenen isimlerin başında olan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ aday adaylığı başvurusunu bugün saat 14.00’da AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatında gerçekleştirdi.

Dosyasını teslim ettikten sonra aday adaylığını açıklayan Uğurdağ “Siyasi parti aday adayları süreçleri başladı, bizlerde bugün burada AK Parti ilçe teşkilatımıza başvurumuzu gerçekleştiriyoruz. Öncelikle seçimlerin ülkemize milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Herkesin bildiği üzere bizler şehrimize birçok sivil toplum nezdinde, ticari kuruluşlarda sosyal faaliyetlerde bulunmuş bir kardeşinizim. Bugüne kadar çok İnegöllü hemşerilerimiz sanayici esnaflarımız bize birçok konuda destek verdiler.  Bizde STK’larda gerekse diğer kuruluşlarda şehrimize hizmet etmeye devam ettik. Bundan sonraki süreçte de amacımız isteğimiz yine şehrimize halkımıza hizmet etmeye devam olacaktır. Bu noktada Allah’a çok şükür bilgi ve tecrübeye sahip olduk. İnşallah bu tecrübe bilgi birikim bizim için avantaj olacaktır. Ben birçok şehirde faaliyet gösteren esnafımıza tüccarımıza hizmet eden kurumlarda başkanlık yönetim kurulu üyeliği yaptım bundan sonrada şehrimizin tümüne tüm halkımıza hizmet etmek olacaktır. Bu kararım öncelikle partime şehrimize bize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

MAKAM DERDİMİZ YOK

Makam derdi olmadığını ifade eden Yavuz Uğurdağ “Bizim amacımız arzumuz hizmet odaklı olacaktır. Bizim makam mevki derdimiz yok Allah’a şükür eğer rabbim de parti büyüklerimiz de uygun görürse bu noktada hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu noktada adımlarımızı atıyoruz hiç çekimser kalmıyoruz. “

GÖREVE DÖNME HAKKI VERİLDİ

Oda başkanlığı görevinden istifa edip edilmediği sorulması üzerine Uğurdağ  “Kanun süreci meclisten komisyonlardan geçti orada aday adaylığı yada adaylık sürecinden sonra İTSO başkanlığı görevine dönme hakkı verildi. Bu makamlar hizmet etmek içindir, hizmete talip olanlar bunları göze alırlar bu noktada sıkıntımız yok.” Dedi

VEKALET KENAN KENDER’DE

Yavuz Uğurdağ’ın aday adaylığı sürecinde İTSO Başkanlığı görevinden ayrılması sonrası İTSO’da Kenan Kender başkan vekili olarak vekaleten başkanlık görevini icra edecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.