Yeni alt geçit eskisinden daha yüksek

Yeni yapılan Mesudiye alt geçidinin eskisinden bir farkının olmadığı iddia edilse de alt geçidin yüksekliği 1 metre 60 santim yükseltildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Eki 2018 / Pzt 14:13 |
/ 34.064 Kez Okundu
| |
Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapım çalışmalarına başlanan Mesudiye altgeçidin alt kısmı kullanıma açıldı. Araçlar ile yayalar köprünün altından geçmeye başladı.

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü, 1993 yılında dönemin Belediye Başkanı Cemal Arık tarafından yaptırılan Mesudiye alt geçidinin yenileme ve genişletme çalışmalarına geçtiğimiz yılı Eylül ayında başladı.
Yapımı yılan hikâyesine dönen, açılış için verilen tarihlerin bir türlü tutmadığı, bu arada ölümlü kazaların da yaşandığı alt geçitte, az da olsa bir ilerleme kaydedildi.
Altgeçit çalışmalarında altgeçit zemininde asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Böylece altgeçit hem araç hem de yaya trafiğine açıldı.
Alt geçidin yüksekliği ile alakalı her hangi bir tabela çalışması ve açıklama olmazken vatandaşlar eskisinden bir fark olmadığını ifade etti
. Eskiden birçok kamyonetin sıkıştığı alt geçitte sıkışma görüntülerin yaşanmaması bekleniyor.

1 METRE 60 SANTİM YÜKSELDİ
Eski alt geçidin yüksekliği 3 metre 20 santim iken yeni yapılan alt geçidin yüksekliği 4 metre 80 santim olarak ölçüldü.

YAĞMURLA DAHA SINAV VERMEDİ
Öte yandan yeni yapılan alt geçit daha yağmurla sınavını vermedi. Eski alt geçitte her yağmur sonrası tıkanmalar olurken yeni alt geçidin yağmurla vereceği sınav bekleniyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.