Yeni harita belirlendi

Şehrin her alanda gelecek stratejisini belirlemek adına İnegöl Belediyesinin başlattığı 2020-2024 yıllarını kapsayan “İnegöl Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı” çalışmaları tamamlandı. İnegöl Belediyesi katılımcılık, öz kaynakların verimli kullanımı, şeffaflık, liyakat odaklı görevlendirmeler gibi yol haritasından ayırmadığı olmazsa olmazlar eşliğinde, mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalar devam ediyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Eyl 2019 / Pzt 17:06 |
/ 4.035 Kez Okundu
| |
Hedeflerle gelişim yolunda ilerlemenin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Alper Taban;” Binlerce kilometrelik bir yolculuk bile tek bir adımla başlamak zorundadır sözüyle yola çıktık. Yolculuğumuzda adımlarımızı istişareye önem vererek, siz yönetim paydaşlarımızla kararlılıkla sürdürüyoruz. Mevcut bulunduğumuz noktanın, ulaşmak istediğimiz hedeflerimizin, kararlılığımızın, gayretimizin, prensiplerimizin altlığını oluşturması adına yeni misyon ve vizyon çalışmamızı tamamladık. Niyetimiz bu çalışmanın sadece bir metin olarak kurumumuz duvarlarında ya da internet sitesinde yer alması değil. Tüm personelimiz ile siz kıymetli vatandaşlarımız ile misyonumuzu, vizyonumuzu, temel değerlerimizi belirleyerek çok daha güçlü adımlarla çalışmalarımızda ilerlemektir” açıklamasında bulundu.

KATILIMCI YÖNETİM VURGUSU
Kurum kültürünün daha da gelişmesi adına, değişime doğru direnç göstererek gayretli çalışmaların sürdüğünü dile getiren Başkan Taban; ”Katılımcı yönetim vurgusuna dikkat çekiyoruz. Temel yetkinlik ve farkındalıklar yönetimi ile çıktığımız yolda katılımcı yönetimin başarıyı belirleyen en önemli etken olduğunu biliyoruz. Misyonumuz; Yeni nesil belediyecilik anlayışı ile teknoloji, gelişim ve ortak aklı önemseyen, verimli ve sonuç odaklı çalışmayı esas alan, insana ve çevreye duyarlı bir İnegöl. Vizyonumuz ise; Tarihsel geçmişi ve potansiyel gücü ile yaşam kalitesi yüksek, mutlu insanların yaşadığı örnek bir gönül kenti kurmak olarak belirlenmiştir” dedi.

DAHA GÜÇLÜ İNEGÖL İÇİN TEMEL DEĞERLER 
İnegöl Belediyesi’nin yeni kariyer haritasının oluştuğunu belirten Belediye Başkanı Alper Taban; Şehrin her paydaşını kapsayan temel değerlerimizi belirledik. Temel değerlerimiz; Yeni nesil belediyecilik anlayışı, Çözüm odaklı yaklaşım, Ortak aklın kullanımı, Dijitalleşme ve akıllı kentlilik, Öz değerlerin koruyuculuğu, Ulaşılabilirlik, Çevre duyarlılığı, Şeffaflık ve güvenilirlik, Liyakat ve ehliyet odaklı yönetim ve Öz kaynakların verimli kullanımı başlıklarından oluşuyor. Daha güçlü, daha temiz, daha huzurlu, daha yeşil bir İnegöl’ü el birliği ile hayata geçirme yolunda katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim ” ifadelerine yer verdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.