Yeni İnegöl için fırsatı kaçırmayalım

Yeni hükümet konağının yeni İnegöl projesinde yapılması gerektiğini ifade eden Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, hastane fırsatını zamanında kaçırıldığını söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Eki 2021 / Cmt 11:21 |
/ 21.410 Kez Okundu
| |
Uzun zamandır farklı meclislerde konuşuyoruz “ Şehrimizin uluslararası vizyon ile 50 yılının planlanması gerekiyor “.Bu planlamayı yaparken bazı riskleri almak, şehirlerin ihtiyaç ve yatırımlarını doğru planlamak gerekmektedir. Aynı zamanda şehrimizin uluslararası potansiyelini düşünmek ve uluslararası bir merkez vizyonu ortaya koymalıyız. Bunun için gerekli olan en önemli kriter çok merkezli bir şehir yapısının oluşturulmasıdır. Bu yapıyı planladığımız ve kısmen sağlamaya başladığımız bu günlerde alternatif merkezlerin planlanmasına ve planlananların gerçekleştirilmesine ihtiyacımız vardır.

HASTANEDEN SONRA BÜYÜK FIRSAT
Çok merkezli planlamada bölgelerimizden biri de yeni İnegöl dediğimiz Akhisar bölgesidir. Bugün bir süredir şehrin gündeminde olan Hükümet konağının yıkılacak olması ve yenisinin yapılacak olması açıkçası şehircilik açısından büyük bir fırsattır.
Seneler önce benzer konuları yeni hastane yapımının özelinde konuşmuş ve maalesef şehir olarak Hastane yapımını yeni İnegöl’e kazandıramamıştık. Bugün gelinen noktada her ortamda hastanenin oraya yapılması halinde şehrimizin nasıl olacağı konuşuluyor. O gün için hastanenin yapılmamasında en büyük engel bölgenin uzaklığı ve herhangi bir yatırımın hali hazırda orada olmamasıydı. Bugün de benzer konular tekrar gündeme gelecektir ancak unutmayalım 90’lı yıllarda Bursa’da Tıp Fakültesi’nin yapıldığı yerle ilgili de aynı konular konuşuluyordu ama ortaya bir vizyon konuldu. Bugün herkes Allah razı olsun, keşke daha uzağa yapılsaydı deniliyor.

İL OLMAK İSTİYORUZ AMA İL GİBİ DAVRANMIYORUZ
Kamusal yatırımlar kendi ekosistemini de beraberinde oluşturur. Hastane bunlar içerisinde en etkini olsa da Hükümet Konağı, askeri birlikler, üniversite gibi kurumların yapıldığı bölgede hareketlilik ve alternatif merkezler oluşur. Yaklaşık 120.000 kişinin yaşamasını arzuladığımız ve planladığımız Yeni İNEGÖL’ün de artık bir kamusal yatırıma ihtiyacı var. Bugün Hükümet Konağının yenisinin yapılacak olması şehrimizin İL VİZYONU kazanabilmesi için önemli bir fırsat. Şehrimize yakışan ve yarın VALİLİK binası olarak kullanacağımız hükümet konağının yeni İnegöl’e yapılması İL VİZYONUNU taşımamız açısından son derece önem arz etmektedir.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.